Systém Windows XP přestane reagovat při připojení ke sdílené složce

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 829909 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o připojení přes síť LAN do sdílené složky pomocí aplikace Microsoft Internet Explorer v počítači se systémem Microsoft Windows XP se mohou připojit ke sdílené položce a počítač zdánlivě přestane odpovídat. Však pokud odložíte po dlouhou dobu (více než pět minut), požadavek vypršet časový limit a potom znovu počítač odpovědět nebo obdržíte chybovou zprávu "Stránka není k dispozici".

Příčina

K tomuto problému může dojít, pokud je aplikace Internet Explorer nakonfigurována pro předávání místní Intranet požadavků na proxy server.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, nakonfigurujte nastavení serveru proxy aplikace Internet Explorer Nepoužívat server proxy pro místní adresy a zadejte intranetu plně kvalifikované názvy domény (FQDN) v seznamu vyloučení. Chcete-li to provést, postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Spustita klepněte na tlačítko Ovládací panely.
  2. Poklepejte na položku Možnosti Internetu, klepněte Připojení a potom na kartu Nastavení místní sítě.
  3. V Nastavení místní sítě (LAN) v dialogovém okně pole Proxy server, zaškrtněte Nepoužívat server proxy pro místní adresy Zaškrtávací políčko.
  4. Klepněte na tlačítko Upřesnit.
  5. V Výjimky oblasti, v Nepoužívat proxy server pro adresy začínající Zadejte úplné kvalifikované názvy domény, které se používají v síti Intranet.
  6. Klepněte na tlačítko OK třikrát a pak zavřete Ovládací panely.

Další informace

Služba Webový klient je součástí systému Windows XP. Pomocí služby Webový klient lze bezproblémově přístup k prostředkům WebDav, přes protokol HTTP. Po zadání standardní cesta UNC, například \\Server\sdílet, umístění nejprve předány služba Webový klient. Služba Webový klient se pokusí připojit k http://Server/sdílet. Pokud cílový server vrací chybu, služba Webový klient předává požadavek službě Microsoft Client a počítač se pokouší provést protokol CIFS (Common Internet File System) připojení.

Pokud je služba Webový klient připojí k serveru, není hostitelem webu, služba Webový klient obdrží resetování Transport Control Protocol (TCP) a je předán požadavek klienta Microsoft. Pokud je server hostitelem webu nepodporuje protokol WebDav, služba Webový klient obdrží chybovou zprávu "Možnost není podporováno" a který je požadavek předán službě klienta Microsoft.

Pokud aplikace Internet Explorer je nakonfigurován pro předávání místní Intranet požadavků na proxy server, předá aplikace Internet Explorer požadavků HTTP klienta webového serveru proxy. Proxy server pokusí kontaktovat na cílovém serveru. Jestliže cílový server ohlásí chybu, proxy server může odeslat očekávaný chybový kód HTTP zpět webového klienta. Následkem toho webový klient čeká na odpověď serveru proxy až vyprší webového klienta.

Vlastnosti

ID článku: 829909 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbprb kbmt KB829909 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:829909

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com