Windows XP, paylaşılan bir klasöre bağlandığınızda yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 829909 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft ınternet Explorer, bir paylaşılan klasöre AĞıNıZ üzerinden bağlanmak için Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda kullanmaya çalıştığınızda, ağ paylaşımına bağlanabilir ve bilgisayarınız yanıt vermeyi durdurmuş gibi görünebilir. Ancak, (birden fazla beş dakika) uzun süre beklerseniz, istek zaman aşımına, olabilir ve sonra bilgisayarınız yanıt yeniden veya bir "Sayfa kullanılamıyor" hata iletisini alırsınız.

Neden

Internet Explorer bir proxy sunucu yerel ıntranet isteklerini iletecek şekilde yapılandırılırsa, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, yerel adresler için proxy sunucusunu atlayacak şekilde, ınternet Explorer'ın proxy sunucusu ayarlarını yapılandırın ve sonra da yerel intranet tam etki alanı adları (FQDN) tam dışlama listesinde yazın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Internet seçenekleri ' ni çift tıklatın, Bağlantılar sekmesini tıklatın ve Yerel Ağ ayarları</a1>'ı tıklatın.
  3. Yerel ağ (LAN) ayarları iletişim kutusunda, proxy sunucusu, yerel adresi için proxy sunucusunu atla</a0> onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  4. Gelişmiş ' i tıklatın.
  5. Aşağıdakiyle başlayan adreslerde proxy sunucusu kullan kutusuna <a1>özel durumlar</a1> alanındaki, bir intranet üzerinde kullanılan FQDN yazın.
  6. Üç kez Tamam ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı kapatın.

Daha fazla bilgi

Windows XP, Web istemcisi hizmetini içerir. Web istemcisi hizmeti ile HTTP üzerinden sorunsuz WebDav kaynaklara erişebilir. Standart bir UNC yolu, örneğin yazdığınızda \\ server \ share, konumu, ilk olarak Web istemcisi hizmeti için geçirilir. Web istemcisi hizmeti, http:// server bağlanmaya / share. Hedef sunucu bir hata döndürür, Web istemcisi hizmeti için Microsoft istemci hizmeti isteği gönderir ve ortak ınternet dosya sistemi (CIFS) yapmak, bilgisayar çalışırken bağlantı.

Web istemcisi hizmeti, bir sunucuya bağlanırsa, bir Web sitesi barındırması, Web istemcisi hizmeti, Aktarım Denetimi Protokolü (TCP) sıfırlama alır ve isteği Microsoft istemci hizmetine geçirilir. Sunucu, bir Web sitesi barındırıyorsa, WebDav desteklemeyen Web istemcisi hizmeti, bir "Seçeneği desteklenmiyor" hata iletisi alır ve isteği Microsoft istemci hizmetine geçirilir.

Ancak, ınternet Explorer bir proxy sunucu yerel ıntranet isteklerini iletecek şekilde yapılandırılırsa, ınternet Explorer, Web istemcisi HTTP istekleri proxy sunucusuna iletir. Hedef sunucuya bağlanmak proxy sunucusu çalışır. Hedef sunucu bir hata bildirirse, proxy sunucusu beklenen HTTP hata kodunu Web istemciye göndermemeyi. Web istemci zaman aşımına uğradı sonucu olarak, Web istemcisi için proxy sunucusundan yanıt bekler.

Özellikler

Makale numarası: 829909 - Last Review: 10 Aralık 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB829909 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:829909

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com