Macintosh kullanıcılarının, Windows Small Business Server 2003'te OWA barındırılan, Outlook Web Access'e (OWA) bağlanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 830044 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yükleme, Microsoft Outlook Web Access (Microsoft Windows Small Business Server 2003 üzerinde barındırılan OWA) bağlanmak için Mac için Microsoft ınternet Explorer'ı kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sertifika kimliği geçersiz.

Neden

Bu sorun, ınternet Bağlantı Sihirbazı'nın (CEICW bilinir) ve Windows Small Business Server yapılandırma E-Mail yapılandırır için OWA'NıN, Güvenli Yuva Katmanı (SSL) bağlantıları gerektir ve SSL oluşur bağlantıları, bir güvenlik sertifikası gerektirir. Yapılandırma e-posta ve ınternet Bağlantı Sihirbazı, ınternet Explorer for Mac tanımadığı genel bir sertifika oluşturur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Web sitesi için güvenilen bir sertifika uygulanır. Bunu yapmak için <a0></a0>, almak ve bir sertifikadan güvenilen bir ınternet güvenlik sağlayıcısını yapılandırma e-posta ve ınternet Bağlantı Sihirbazı'nı kullanarak yapılandırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows Small Business Server çalıştıran bilgisayarda, Başlat ' ı tıklatın, sonra da tüm programlar ' ı işaretleyin ve sonra Sunucu Yönetimi ' ni tıklatın.
  2. Standart yönetimi ' ni genişletin, Yapılacaklar listesi ' ni tıklatın ve sonra ınternet'e Bağlan ' ı tıklatın.
  3. Sihirbazdaki adımları izleyin. Ağ güvenlik duvarı ve Exchange için uygun ayarı kullanın ve sonra Web sunucu sertifikası iletişim kutusunda, güvenilen bir yetkiliden alınan Web sunucusu sertifikasını kullan ' ı tıklatın.
  4. Sertifikayı bulmak için Gözat ' ı tıklatın.
  5. Daha fazla bilgi sertifikaları kullanma konusunda ek yardım için bu pencerede Ek Yardım düğmesini tıklatın.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, OWA'YA bağlanmak için başka bir tarayıcı kullanın. Örneğin, Mac OS X çalıştırıyorsanız, Apple Safari 1.2 veya Netscape 7.1 kullanın. Mac OS 9 çalıştırıyorsanız, Netscape 7.02 kullanın. Bu tarayıcılar yapılandırma e-posta ve ınternet Bağlantı Sihirbazı'nı oluşturan sertifika algılar.

Apple Safari hakkında daha fazla bilgi için 1.2, aşağıdaki Apple Computer Web sitesini ziyaret edin:
http://www.apple.com/safari
Netscape 7.x hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Netscape Communications Web sitesini ziyaret edin:
http://browser.netscape.com/releases
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Daha fazla bilgi

Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 830044 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg KB830044 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:830044

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com