Makale numarası: 830119 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2000 sürümü için bkz. 239652.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2002 sürümü için bkz. 290847.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Outlook 2013'de, Microsoft Outlook 2010, Microsoft Office Outlook 2007 ve Microsoft Office Outlook 2003'teki Otomatik Arşiv özelliği açıklanır.

Daha fazla bilgi

Masanızın üzerinde kağıtları üst üste yığmak aynı şekilde öğeler oluşturuldukça Microsoft Outlook posta kutunuzda büyür. Bazen kağıda dayalı dünyasında, belgelerinizi Karıştır ve önemli olmasına karşın nadiren kullanılan saklayın. Gazete ve onların dergi, gibi daha az önemli olan belgeleri atabilirsiniz.

Aynı işlemi Outlook 2003 ve sonraki sürümlerinde hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. ArşivDosyamenüsünden tıklatarak eski öğeleri bir depolama dosyasına el ile aktarabilir veya otomatik olarak Otomatik Arşiv özelliğini kullanarak eski öğeleri olabilir. Öğeleri, belirttiğiniz süre sonunda eski olarak kabul edilir. Otomatik Arşiv özelliğiyle, silmek ya da eski öğeleri Taşı. Outlook öğeleri her türlü arşivleyebilir, ancak yalnızca bir Microsoft Excel elektronik tablosu gibi bir e-posta klasöründe saklanan dosyalar veya e-posta iletisine ekli bir Microsoft Word belgesi, yerini belirleyebilirsiniz. Bir e-posta klasöründe saklanmayan bir dosya arşivlenemez.

Otomatik Arşiv özelliği iki adımlı bir işlem vardır. İlk olarak, Otomatik Arşiv özelliğini etkinleştirin. İkinci olarak, arşivlemek istediğiniz her klasör için Otomatik Arşiv özelliklerini ayarlayın.

Klasör düzeyinde, arşivlenecek öğeleri ve ne sıklıkta arşivleneceğini belirleyebilirsiniz. Tek tek klasörleri otomatik olarak arşivleyebilir veya tüm klasörler için bir varsayılan Otomatik Arşiv ayarı yapılandırabilir ve sonra varsayılan Otomatik Arşiv ayarlarını kullanmak istemiyorsanız, tek tek klasörler için Otomatik Arşiv ayarlarını yapılandırın. Outlook'u her başlattığınızda Otomatik Arşiv özelliği otomatik olarak çalışır. Outlook her klasörün Otomatik Arşiv özelliklerini tarihe göre denetler ve eski öğeleri arşiv dosyanıza taşır. Silinmiş Öğeler klasörüne taşınan öğeler silinir.

Outlook 2003 ve Outlook 2007
Varsayılan olarak, bazı Outlook klasörleri Otomatik Arşiv özelliği etkinleştirildiğinde ile belirlenir. Otomatik Arşiv özelliği etkinleştirildiğinde klasör ve her klasörün varsayılan kullanım ömrü bir listesi aşağıda verilmiştir:

Takvim klasörü (6 ay)
Görevler klasörü (6 ay)
Günlük klasörü (6 ay)
Gönderilmiş Öğeler klasörü (2 ay)
Silinmiş Öğeler klasörü (2 ay)

Gelen kutusu, notlar, kişiler ve Taslaklar klasörleri Otomatik Arşiv özelliği otomatik olarak açık yok. Kişiler klasöründe Arşiv özelliği yok olarak Kişiler klasörüyle birlikte, Otomatik Arşiv özelliğini kullanamazsınız.

Outlook 2010 ve Outlook 2013
Varsayılan olarak, Otomatik Arşiv özelliğini Outlook 2010 ve Outlook 2013'de kapalı. Ancak, varsayılan olarak, Outlook 2003 ve Outlook 2007'de Otomatik Arşiv özelliği etkinleştirilir. Bu nedenle, eğer değil Outlook 2003 veya Outlook 2007 Otomatik Arşiv özelliğini devre dışı bırakmak ve Outlook 2010 veya Outlook 2013 yükseltme Otomatik Arşiv özelliğini etkin durumda kalır.

Öğeleri arşivleme ile verme arasındaki fark

Öğeleri arşivleme sırasında yalnızca öğeleri bir kişisel klasörler (.pst) dosyasına arşivleyebilirsiniz. Öğeleri verdiğinizde, öğeleri .pst dosyaları ve sınırlandırılmış metin dosyaları da dahil olmak üzere birçok farklı dosya türleri için verebilirsiniz. Varolan klasör yapınız yeni arşiv dosyanızda korunur. Arşivlediğiniz klasörün üstünde bir ana klasör varsa arşiv dosyası içinde ana klasör oluşturulur, ancak ana klasöründe bulunan öğeler arşivlenmez. Bu şekilde, aynı klasör yapısını, arşiv dosyası ile posta kutusunuz arasında bulunmaktadır. Boş olsalar bile, klasör arşivleme sonrasında, yerinde kalır. Yalnızca bir dosya türünü, bir .pst dosyasını arşivleyebilirsiniz.

Öğeleri verdiğinizde, özgün öğeler verme dosyasına kopyalanır, ancak geçerli klasörden kaldırılmazlar.

Otomatik Arşiv özelliğini etkinleştirme

Outlook 2010 ve Outlook 2013 için:
 1. ' I Dosya sekmesini tıklatın ve sonra'ı Seçenekleri sekmesi Dosya menüsünde.
 2. ' I Gelişmiş sekme.
 3. Otomatik Arşiv ayarları' nı tıklatın.
 4. Seçmek için tıklatın Otomatik Arşiv'i her onay kutusunu seçin ve sonra gün sayısı kutusuna Otomatik Arşiv işlemi ne sıklıkta çalışır belirtmek için bir sayı yazın.
 5. Öğeler arşivlenmeden önce uyarılmak istiyorsanız, seçmek için tıklatın önce sor arşiv onay kutusu.
 6. İçinde Varsayılan arşiv dosyası kutusunda, arşivlenen öğelerin aktarılacağı transfer edilecek veya bir dosya adı yazın göz bir listeden seçmek için.
 7. ' I Tamam iki kez.
Outlook 2007 ve Outlook 2003 için:
 1. Araçlar menüsündeSeçenekler' i tıklatın ve sonra diğer sekmesini tıklatın.
 2. Otomatik Arşiv' i tıklatın.
 3. Seçmek için tıklatın Otomatik Arşiv'i heronay kutusunu seçin ve ardından ne sıklıkta Otomatik Arşiv işleminin bytyping bir sayı gün kutusuna çalışacağını belirlemek.
 4. Öğeler arşivlenmeden önce uyarılmak istiyorsanız, Önce komut istemi arşiv onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 5. Varsayılan arşiv dosyası kutusunda, arşivlenen öğelerin aktarılacağı transfer edilecek veya bir listeden seçmek içinGözat ' ı tıklatarak dosyada adı yazın.
 6. İki kez Tamam ' ı tıklatın.
Otomatik Arşiv özelliğini kapatmış, her klasör için Otomatik Arşiv özelliklerini ayarlamanız gerekir.

Önemli Varsayılan arşiv dosyası olarak seçin (.pst) Outlook veri dosyasını yerel bilgisayarda bulunması gerekir. Ağ üzerinden .pst dosyalarının yalnızca Outlook 2010 ile ve çok özel koşullarda desteklenmiyor. Sınır ağ üzerinden .pst dosyalarını kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın.

297019 LAN ve WAN bağlantıları üzerinden kişisel klasörler (.pst) dosyalarını kullanarak sınırları

Nasıl bir klasörün Otomatik Arşiv özelliklerini ayarlama

Outlook 2010 ve Outlook 2013 için:

Yöntem 1:
 1. Otomatik arşivlemek istediğiniz klasörü seçin.
 2. ' I klasörü sekmesini tıklatın ve sonraOtomatik Arşiv ayarları' nı tıklatın.
Yöntem 2:
 1. Otomatik arşivlemek istediğiniz klasörü sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 2. ' I Otomatik Arşiv'i sekme.
 3. Ayarlamak için Otomatik Arşiv'i bu klasör için Özellikler'i seçmek içinBu tarihten önceki öğeleri Sil onay kutusu.
 4. Ne zaman öğeleri otomatik olarak arşiv dosyanıza aktarılması gerekir belirtmek için bir sayı yazın Ay kutusu.
 5. Arşivlenen öğelerin aktarılacağı dosyayı belirtmek için eski öğeleri buraya taşı' yı tıklatın.
 6. İçinde için eski öğeleri buraya taşı kutusunda, arşivlenen öğelerin aktarılacağı dosyanın adını yazın veya tıklatın göz listeden seçin ve Tamam' ı tıklatın.
Outlook 2007 ve Outlook 2003 için:
 1. Klasör listesiotomatik arşivlemek istediğiniz thefolder sağ tıklatın ve sonraÖzellikler' i tıklatın.
 2. Otomatik Arşiv sekmesini tıklatın.
 3. Bu klasör için Otomatik Arşiv özelliklerini ayarlamak için clickto seçin Bu tarihten önceki öğeleri sil.
 4. Öğeleri arşiv dosyanıza automaticallytransferred olması ne zaman belirtmek için Aykutusuna bir sayı yazın.
 5. Arşivlenen öğelerin aktarılacağı transferredto olması dosyayı belirtmek için eski öğeleri buraya taşı' yı tıklatın.
 6. Eski öğeleri buraya taşı kutusunda arşivlenen öğeler için bir dosya adı yazın veya alist seçmek için Gözat ' ı tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 830119 - Last Review: 16 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2013
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Outlook 2010 with Business Contact Manager
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2007 with Business Contact Manager
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Office Outlook 2003 with Business Contact Manager
Anahtar Kelimeler: 
kbconfig kbemail kbbackup kbinfo kbmt KB830119 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 830119

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com