Windows ürün güncelleştirmeleri yanıt vermeyebilir veya CPU kaynaklarının çoğunu ya da tamamını kullanabilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 830846 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir ürün güncelleştirmesi (örneğin, bir güvenlik düzeltme eki, kritik güncelleştirme, güncelleştirme toplaması veya düzeltme) bu makalenin "Applies to" bölümünde listelenen ürünlerden herhangi birini geri yüklemeye çalıştığınızda yükleme yanıt vermeyebilir.

Bu sorun oluştuğunda, Windows Görev Yöneticisi işlemler sekmesinde Update.exe CPU kaynaklarının çoğunu ya da tüm kullandığını gösterir. Görev Yöneticisi'ni başlatmak için <a0></a0>, görev çubuğunda boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra da Görev Yöneticisi ' ni tıklatın.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşulların her ikisi de doğruysa oluşur:
 • Program hata ayıkla kullanıcı hakkına (SeDebugPrivilege), tüm kullanıcılar ve gruplar, yöneticiler de dahil olmak üzere, iptal edildi. Varsayılan olarak, yalnızca Yöneticiler ve yerel sistem için program hata ayıkla kullanıcı hakkına yeniden atanır. Bu kullanıcı hakkı olan BIR kullanıcı, herhangi bir işlem bir hata ayıklayıcı ekleyebileceğini.
 • Ürünü yüklemeye çalıştığınız güncelleştirmenin Update.exe 5.3.23.4 sürümünü içerir. Bu sürüm, <a0>hata ayıklama programları</a0> kullanıcı hakkını gerektirir.

  Bir Windows ürün güncelleştirmesi ile birlikte gelen Update.exe sürümünü belirlemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Ürün güncelleştirme paketini geçici bir klasöre ayıklamak için x - komut satırı anahtarını kullanın. Örneğin, ingilizce 826232 güvenlik düzeltme ekini Microsoft Windows 2000 C:\826232 klasörüne ayıklamak için aşağıdaki komutu çalıştırın:
   kb826232-windows2000-x 86-trk - x: c: \826232
  2. 1. Adımda oluşturduğunuz geçici klasördeki Update.exe dosyasını sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın. Genellikle, Update.exe, <a1>Update</a1> (örneğin, C:\826232\Update) adlı bir klasörde bulunur. Dosya sürümü, sürüm sekmesinde görüntülenir.

Çözüm

29 Ekim 2003 tarihinde, Microsoft, Update.exe'nin 5.4.1.0 sürümünü içeren birkaç gözden geçirilmiş güvenlik düzeltme eklerini yayımladı. <a1>Sürüm</a1> 5.4.1.0 veya sonraki sürümleri, Update.exe, artık program hata ayıklama</a0> kullanıcı hakkını gerektirir. Aşağıdaki tablo, kullanılabilen gözden geçirilmiş güvenlik düzeltme eklerini listeler.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
güvenlik düzeltme ekiWindows sürümüGüvenlik bülteni
826232WINDOWS 2000http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms03-042.mspx
828035Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms03-043.mspx
824141WINDOWS XPhttp://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms03-045.mspx

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, hata ayıklama programlar kullanıcı hakkını Administrators grubuna ver. Grup ilkesi'nde programlar hata ayıkla kullanıcı hakkına Bilgisayar Yapılandırması\Windows Ayarları\Güvenlik Ayarları\Yerel ilkeler\kullanıcı hakları ataması altında bulunur.

Daha fazla bilgi

Microsoft hata ayıklama programlar kullanıcı Administrators grubundan sağ iptal önermez. Program hata ayıklama kullanıcı Administrators grubundan sağ iptal ederseniz, Microsoft, güncelleştirilmiş güvenlik düzeltme eklerinin kullanılabiliyorsa kullanmanızı önerir.

Referanslar

Ek bilgi için Microsoft Windows XP ve Windows 2003 Güvenlik Artırma Kılavuzu'nu görüntülemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd162275.aspx

Özellikler

Makale numarası: 830846 - Last Review: 5 Eylül 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.9
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2002
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB830846 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:830846

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com