Adlandırılmış Yöneltme desteği, SQL Server 2000 SP3 çalıştıran bir sanal sunucuda kaldırılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 831127 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir SQL Server 2000 sanal sunucuya Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3 (SP3) yükledikten sonra veritabanı yöneticisi veya SQL Server yönetici Named Pipes desteği kaldırılamıyor. Named Pipes destek önceden kaldırılmıştı, sunucu yalnızca TCP dinleyecek şekilde devam eder.

Not Sanal sunucuda yüklü olan varsayılan ağ kitaplığı TCP ve Named Pipes ' dir.

Adlandırılmış Yöneltme Desteği kaldırılmıştır ve sanal sunucunun başarısız oluyor değil gelen kalan ağ kitaplığı ile çevrimiçi, sunucu tüm gelen bağlantılarda reddeder. Aşağıdaki sorunlar oluşabilir:
  • Yönetici, sunucu ağ yardımcı programı'nı kullanarak bu güvenlik sorunu düzeltemezsiniz. Sunucunun ağ yardımcı programı istemci, kayıt defterinde değişiklik yapmadan önce bir sunucu bağlantısı kurulamadı gerektirir.
  • Değişiklikler kayıt defterine el ile Windows Checkpoint sistem davranışı nedeniyle yapılamıyor. Kayıt defterine el ile değişiklik yapmayı denerseniz, denetim noktası dosyası, özgün değerleri değerine döner.
Named Pipes destek bir sanal sunucu için gerekli olmasa da, Microsoft, her iki ağ kitaplıkları aşağıdaki nedenlerden dolayı sistemde olması gerektiğini önerir:
  • Her iki ağ kitaplıkları sahip bir yönetici veya bir başka işlemler arası iletişim (IPC) mekanizmasını sistemi onarmak için izin verir.
  • Yalnızca bir sunucu tarafı ağ kitaplığı, kullanılabilir olsa bile, istemciler sanal sunucuyla çalışmaya devam edebilirsiniz.
Not SQL 2000 SP3a'ı çalıştıran bir sanal sunucuda yönetici ile SQL Server Enterprise Manager içinde SQL Server 2000 SP2 veya önceki sürümleri Named Pipes desteği devre dışı bırakabilirsiniz.

Neden

SQL Server, adlandırılmış kanal sunucu üzerindeki geçerli değilse, sırasında SQL Server tüm parçacıkları "dinleme" kapatır başlatma ve tüm kullanıcıların bağlanmasına izin vermiyor.

Özellikler

Makale numarası: 831127 - Last Review: 27 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbtshoot kbprb KB831127 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:831127

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com