Počítač se systémem Windows XP nelze restartovat, vypnout ani se od něj odhlásit

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 831431 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace, které napomáhají při snížení nastavení zabezpečení nebo při vypnutí funkcí zabezpečení v počítači. Provedením těchto změn můžete odstranit specifické potíže. Před provedením změn však doporučujeme vyhodnotit nebezpečí spojená s nasazením daného řešení v konkrétním prostředí. Pokud se rozhodnete tento postup použít, učiňte veškerá dodatečná opatření k ochraně systému.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o odhlášení, restartování nebo vypnutí počítače se systémem Windows XP začne obrazovka blikat a počítač neprovede odhlášení, restartování ani vypnutí.

Příčina

K tomuto chování dochází po instalaci některých verzí softwaru Norton Antivirus 2003. Toto chování způsobuje program ccApp.exe. Program ccApp.exe je zaváděn při spuštění počítače.

Řešení

Upozornění: Tento postup může oslabit zabezpečení počítače nebo sítě vůči útoku uživatelů se zlými úmysly nebo škodlivého softwaru, například virů. Toto řešení nedoporučujeme, ale poskytujeme tyto informace, s jejichž pomocí můžete řešení implementovat podle vlastního uvážení. Toto řešení používáte na vlastní nebezpečí.

Poznámka: Antivirový program je navržen tak, aby napomáhal ochraně počítače před viry. Pokud je antivirový program vypnutý, nesmíte stahovat a otevírat soubory z nedůvěryhodných zdrojů, navštěvovat nedůvěryhodné weby ani otevírat přílohy e-mailů.

Další informace o počítačových virech naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
129972Počítačové viry: popis, prevence a obnovení
K řešení tohoto problému použijte službu Symantec LiveUpdate, s jejíž pomocí aktualizujte program Symantec Common Client a program Norton AntiVirus.

Další informace o tomto problému naleznete na následujícím webu společnosti Symantec:
http://service1.symantec.com/SUPPORT/nav.nsf/8d071816eedd7cac88256c0e005a96e5/4426212a09087d5c88256cc50066f6e7?OpenDocument&prod=&ver=&src=sg&pcode=&svy=&csm=no

Jak potíže obejít

K řešení tohoto problému u počítačů se systémem Windows XP Professional, které nejsou členy domén, a u počítačů se systémem Windows XP Home použijte funkci Rychlé přepínání uživatelů. Pokud je tato funkce povolena, postupujte následujícím způsobem:
  1. Klepněte na tlačítko Start a poté klepněte na příkaz Odhlásit.
  2. Klepněte na tlačítko Přepnout uživatele.
  3. Klepněte na položku Vypnout název_počítače.
  4. Klepněte na tlačítko Vypnout nebo na tlačítko Restartovat.
  5. Po zobrazení dotazu s varováním, že jsou k počítači přihlášeni jiní uživatelé, klepněte na tlačítko Ano.

Další informace

Další informace o funkci Rychlé přepínání uživatelů v systému Windows XP naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
279765 POSTUPY: Použití funkce Rychlé přepínání uživatelů v systému Windows XP (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)


Společnost Microsoft vám usnadňuje získání odborné pomoci poskytováním informací o kontaktech na jiné výrobce. Tyto kontaktní informace se mohou bez upozornění změnit. Společnost Microsoft neručí za správnost těchto informací o kontaktech.

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 831431 - Poslední aktualizace: 14. června 2005 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Klíčová slova: 
kbprb kbenv KB831431

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com