Teenuste ülevaade ja sadama võrgunõuete Windows

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 832017 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Teatis
Ahenda see piltLaienda see pilt
2684263
Oluline See artikkel sisaldab mitmeid viiteid vaikimisi dünaamiline pordivahemik. Windows Server 2008 ning uuemate versioonide ja Windows Vista ja uuemate versioonide default dünaamiline pordivahemik muutunud järgmisi:
 • Alustada sadamas: 49152
 • End port: 65535
Windows 2000, Windows XP ja Windows Server 2003 kasutada dünaamilise port vahemikus:

 • Alustada sadamas: 1025
 • End port: 5000

Mida see tähendab teie jaoks:
 • Kui teie arvuti keskkonnast kasutab ainult Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows 8, Windows 7 või Windows Vista, peate lubama Ühenduvus kõrge port vahemikus 49152 kaudu 65535.
 • Kui teie arvuti keskkonnast kasutab Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows 8, Windows 7 või Windows Vista koos Windowsi versioonidega kui Windows Server 2008 ja Windows Vista, peate lubama Ühenduvus üle mõlema järgmise sadama vahemikud:
  • Kõrge pordivahemik 49152 kaudu 65535
  • Madal pordivahemik 1025 läbi 5000
 • Kui teie arvuti keskkonnast kasutab ainult Windows varasemate versioonidega kui Windows Server 2008 ja Windows Vista, peate lubama Ühenduvus 1025 läbi 5000 madal port vahemikus.
Lisateavet Windows Serveri 2012, Windows 8, Windows Server 2008 R2 dünaamiline pordivahemik vaikimisi Windows 7, Windows Server 2008 ja Windows Vista klõpsake alapunkt artiklinumbrit, et Microsofti teabebaasi artiklit:
929851 Vaikimisi dünaamiline pordivahemik jaoks TCP/IP on muutunud Windows Vista ja Windows Server 2008
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

See artikkel käsitleb nõutud võrguportide, protokollid ja teenused, mida kasutatakse Microsofti klientide ja serverite operatsioonisüsteemide, serveripõhiste programmide ja nende alamkomponentide Microsoft Windows Server System. Administraatorid ja klienditoe spetsialistidelt kasutada Microsofti teadmusbaasi artiklit tegevuskava määratlemiseks, mille sadamate ja protokolle Microsofti operatsioonisüsteemide ja programmid nõuavad võrgu Ühenduvus segmenteeritud võrgu.

Ei tohiks pordi teavet kasutada Windowsi tulemüüri konfigureerimise käesolevas artiklis. Konfigureerida Windowsi tulemüüri, vaadake järgmist Microsofti veebisaiti:

Võrgustikke ja juurdepääsu tehnoloogiad: Windowsi tulemüür
Windows Server system sisaldab tervikliku ja ühtse infrastruktuuri arendajad ning infotehnoloogia (IT) asjatundjate nõuete täitmiseks. See süsteem töötab programmide ja lahendusi, mida te saate hankida, analüüsida ja jagada teavet kiiresti ja lihtsalt. Need Microsoft klient, server ja server programm tooteid kasutavad erinevat sadamate ja protokolle suhtlemiseks kliendi süsteemide ja muude server süsteemid üle võrgu. Spetsiaalne tulemüürid, vastuvõtva tulemüürid ja Interneti-protokolli turvalisus (IPsec) filtrid on olulised komponendid, mis peab teil oma võrgu turvamiseks. Aga kui need tehnoloogiad on konfigureeritud blokeerima sadamate ja protokolle, mida kasutatakse konkreetse server, et server on enam klientide päringutele reageerida.

Ülevaade

Järgmine loend annab ülevaate see artikkel sisaldab teavet:
 • The"Süsteemi teenuste pordid"jagu sisaldab lühikirjeldus iga teenus, teenuse loogiline nimi ja näitab sadamate ja protokolle, et igale teenistuse vajab nõuetekohaseks toimimiseks. Selle jaotise abil saate tuvastada sadamate ja protokolle, mida konkreetne teenus kasutab.
 • The"Sadamad ja protokollid"alajaotuses"System Services sadamad"jaotisest Teave võtab kokku tabelis. Tabelit sorditakse pordi numbri asemel teenuse nimi. Selle jaotise abil saate kiiresti kindlaks, milliseid teenuseid kuulata teatud porti.

See artikkel kasutab teatud tingimustel erilisel viisil. Aitab vältida segadust, veenduge, et mõistate kuidas artikkel kasutab neid termineid:
 • Süsteemiteenused: süsteemiteenused on programmid, mis on avalduse käivitamisel käigus või operatsioonisüsteemi käivitamise käigus automaatselt laadida. Süsteemiteenused toeta operatsioonisüsteem peab täitma erinevaid ülesandeid. Näiteks süsteemi teenuseid, mis on saadaval arvutites, mis töötavad Windows Server 2003 Enterprise Edition sisaldab Serveri teenus Print Spooler teenus ja World Wide Web Publishing service. Iga süsteem on sõbraliku teeninduse nimi ja teenuse nimi. Sõbralik teenindus nimi on nimi, mis kuvatakse graafiliste tööriistadega näiteks teenuste Microsofti halduskonsooli (MMC) lisandmoodul. Teenuse nimi on nimi, mida kasutatakse käsurea tööriistade ja paljude skriptikeelte. Iga süsteem teenust võib osutada teenuseid võrku.
 • Application protocol: käesoleva artikli kohaldamise protokolli viitab kõrgetasemelise võrgu protokoll, mida kasutab üks või rohkem TCP/IP protokollidega ning sadamates. Rakendus protokollid on näiteks HTTP server sõnum plokid (SMBs) ja lihtne meiliedastusprotokoll (SMTP).
 • Protokollis: TCP/IP protokollidega on standardvormingule vahetamise võrgus olevate mäluseadete vahel. TCP/IP protokollidega tegutsevad madalamal protokollide kohaldamist. TCP/IP protokollidega komplekt sisaldab TCP, User Datagram Protocol (UDP) ja Interneti kontrollsõnumiprotokoll (ICMP).
 • Port: see on süsteemi teenuse kuulab võrguliiklust võrguporti.
Käesolevas artiklis ei täpsusta, milliseid teenuseid tugineda teiste teenuste võrgu side. Näiteks paljud teenused tugineda kaugprotseduurikutse (RPC) või DCOM funktsioone Microsoft Windowsi määramiseks dünaamilise TCP pordid. Remote Procedure Call teenust koordineerib taotlused teiste süsteemiteenused RPC- või DCOM kasutavad kliendi arvutitega suhelda. Paljusid teisi teenuseid tugineda võrgustiku põhilisi sisend-/ väljundsüsteem (NetBIOS) või SMBs, protokollid, mida pakub Serveri teenus. Muud teenused sõltuvad http või linna Hypertext Transfer protokoll turvalise (HTTPS). Nende protokollidega on olemas Internet Information Services (IIS). Täieliku arutelu Windows operatsioonisüsteemide arhitektuur on väljaspool käesoleva artikli reguleerimisala. Üksikasjalikud dokumendid selle kohta on saadaval Microsofti TechNeti ja Microsoft Developer Network (MSDN) veebisaite. Kuigi paljud teenused võib toetuda eelkõige TCP või UDP port, ainult üks teenuse või protsessi korraga saab kuulata seda porti.

Kui kasutate RPC TCP/IP või UDP/IP nagu transport, sissetulevad Porte omistatakse sageli dünaamiliselt süsteemiteenused teenindamine; TCP/IP ja kõrgemad sadama 1024 UDP/IP porti kasutatakse. Need on mitteametlikult tuntud juhuslikult portidele. Nendel juhtudel RPC kliendid sõltuvad RPC lõpp-punkti plaanuri neile öelda, milline dünaamiline port või pordid määratud serveriga. Mõned RPC põhiste teenuste, saate konfigureerida kindla sadama jätmata dünaamiliselt määrata sadamas RPC. Saate piirata ka mitut porti, RPC dünaamiliselt määrab väike valik, sõltumata teenuse. Lisateavet selle teema jaotisest "Viited".

Käesolev artikkel sisaldab teavet süsteemi teenuste rollid ja Microsofti tooteid, mis on loetletud jaotises "Kehtib järgmiste toodete" serverirollid. Kuigi see teave võivad taotleda Windows XP ja Microsoft Windows 2000 Professional, käesolevas artiklis on keskendunud server-klassi operatsioonisüsteemid. Seetõttu kirjeldatakse asemel klientprogrammid kaugseire süsteemi ühendamiseks kasutage Porte kuulab teenuse pordid.

Süsteemi teenuste pordid

Selles jaos kirjeldatakse, iga süsteemi teenuse, sisaldab loogiline nimi, mis vastab süsteemiteenuse ning kuvab sadamad ja protokollid, mis iga teenus nõuab.

Klõpsake süsteemi teenuse kirjelduse kuvamiseks järgmises loendis nimi:

Active Directory (kohalik asutus)

Application Layer Gateway Service

ASP.NET olekuteenuse

Sertifikaadi teenused

Cluster Service

Arvutibrauseri

DHCP Server

Jaotatava faili süsteemi nimeruumid

Hajutatud failisüsteemi kopeerija

Distributed Link Tracking Server

Jagatud toimingu koordinaator

DNS Server

Sündmuste logi

Faksiteenus

Failide kopeerimine

Faili Server Macintosh

FTP Publishing Service

Rühmapoliitika

HTTP SSL

Hyper-V teenus

Interneti-autentimisteenus

Interneti-ühenduse tulemüüri (ICF) / Interneti-ühenduse ühiskasutus

IPAM

ISA/TMG Server

Kerberose võti levitamise keskus

Litsentsi logimine

Teatejärjekorra

Messenger

Microsoft Exchange'i MTA korstnad

Microsoft POP3 teenust

Net Logon

NetMeetingu Remote Desktop Sharing

Network News Transfer Protocol (NNTP)

Ühenduseta failide, kasutajaprofiili teenus, kausta ümbersuunamine ja esmane arvuti

Performance Logs ja teatised

Prindispuuler

Remote paigaldamine

Kaugprotseduurikutse (RPC)

Remote Procedure Call (RPC) edasimüüjad

Kaugmälu teatamine

Kaugel

Marstruutimine ja kaugjuurdepääs

Server

SharePoint Portal serveri

Lihtne meiliedastusprotokoll (SMTP)

Lihtne TCP/IP teenused

SNMP-teenuse

SNMP Trap teenus

SSDP tuvastamise teenus

TCP/IP Print Server

Telneti

Terminali teenused

Terminali teenuste litsentsimise

Terminaliteenuste seansi kataloogi

Triviaalne FTP Daemon

UPnP-seadmete hosti

Windowsi Internetinime teenus (WINS)

Windows Media teenused

Windowsi kaughaldus (WinRM)

Windowsi kellaajateenuse

World Wide Web Publishing Service

Sadamad ja protokollid

Järgmises tabelis antakse ülevaade teave selle "Süsteemi teenuste pordid"jagu. See tabel on sorteeritud pordi numbri asemel teenuse nimi. Tabeli vaatamiseks Vajuta siia

Microsoft pakub osa teabest, mis on selles tabelis Microsoft Exceli töölehel. See tööleht on rakenduse Microsoft Download Center.

Active Directory sadama ja protokolli nõuetele

Rakenduste serverid, kliendi arvutitega ja domeenikontrollerid, mis asuvad üldises või väliseid metsade on teenuse sõltuvusi nii et kasutaja algatatud ja arvuti algatatud toimingute nt domeeniga ühenduse loomise, sisselogimine autentimine, kaughalduse ja Active Directory kopeerimise tööd õigesti. Selliste teenuste ja tegevuste nõuda võrguühenduse konkreetsesse sadamasse ja võrguprotokolle üle.

Summeeritud loendi teenused, sadamate ja protokolle liige arvutite ja domeenikontrollerid omavahel või omavahel käitamiseks vajalikud rakendus servereid Active Directorys juurdepääs hulka, kuid ei piirdu järgmisega.
Siit leiad nimekirja teenuse Active Directory sõltub
Active Directory teenused nõuavad teenuste loendi kuvamiseks klõpsake siin

Viited

Viide ressursside loend kuvamiseks klõpsake siin

Windows Media teenused

Windows Media Services kasutatavate portide kohta teabe saamiseks vaadake Jaotamiseks sadamate Windows Media Services.Atribuudid

Artikli ID: 832017 - Viimati läbi vaadatud: 16. veebruar 2014 - Redaktsioon: 3.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Windows Web Server 2008 R2
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2
 • Microsoft Systems Management Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft SharePoint Portal Server 2001
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
 • Microsoft Operations Manager 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Application Center 2000 Standard Edition
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows Vista hoolduspakett SP2
 • Microsoft Windows XP Service Pack 3
 • Windows 8
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 Essentials
 • Windows Server 2012 Foundation
 • Windows Server 2012 Standard
Märksõnad: 
kbfirewall kbhowtomaster kbmt KB832017 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 832017

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com