Windows hizmeti genel bakış ve ağ bağlantı noktası gereksinimleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 832017 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bir küçük işletme müşteri ise, ek sorun giderme ve öğrenme kaynakları bulabilirsiniz Küçük işletmeler için destek Sitesi.
Duyuru
Bu resmi kapatBu resmi aç
2684263
Önemli Bu makalede varsayılan dinamik bağlantı noktası aralığı çeşitli başvurular içeriyor. Windows Server 2008 ve sonraki sürümlerinde ve Windows Vista ve sonraki sürümler aşağıdaki aralığı için varsayılan dinamik bağlantı noktası aralığı değişti:
 • Başlangıç bağlantı noktası: 49152
 • Bitiş bağlantı noktası: 65535
Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003 aşağıdaki dinamik bağlantı noktası aralığını kullan:

 • Başlangıç bağlantı noktası: 1025
 • Bitiş bağlantı noktası: 5000

Bu sizin için anlamı:
 • Bilgisayar ağ ortamınızın yalnızca Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows 8, Windows 7 veya Windows Vista kullanıyorsa, bağlantı üzerinden yüksek bağlantı noktası aralığı 49152 ile 65535 etkinleştirmeniz gerekir.
 • Bilgisayar Ağ ortamınıza Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows 8, Windows 7 veya Windows Vista ile birlikte Windows Server 2008 ve Windows Vista'den önceki Windows sürümleri kullanıyorsa, her iki aşağıdaki bağlantı noktası aralıkları bağlantı etkinleştirmeniz gerekir:
  • Yüksek bağlantı noktası aralığı 49152 ile 65535
  • Düşük bağlantı noktası aralığı 1025-5000
 • Bilgisayar ağ ortamınızın yalnızca önceki Windows sürümleri Windows Server 2008 ve Windows Vista kullanıyorsa, bağlantı düşük bağlantı noktası aralığı 1025-5000 üzerinde etkinleştirmeniz gerekir.
Windows 7, Windows Server 2008 ve Windows Vista, Windows Server 2012, Windows 8, Windows Server 2008 R2'de varsayılan dinamik bağlantı noktası aralığı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi gitmek için aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
929851 Windows Vista ve Windows Server 2008'de TCP/IP için varsayılan dinamik bağlantı noktası aralığı değişti
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Gerekli ağ bağlantı noktaları, protokolleri ve Hizmetleri, Microsoft Windows Server system'Microsoft istemci ve sunucu işletim sistemleri, sunucu tabanlı programlar ve onların alt tarafından kullanılan bu makalede anlatılmaktadır. Yöneticiler ve destek uzmanları bu Microsoft Bilgi Bankası makalesi bölümlenmiş ağlarda ağ bağlantısı için hangi bağlantı noktalarını ve protokolleri Microsoft işletim sistemlerinin ve programların gerektirdiğini belirlemek için bir yol haritası olarak kullanabilirsiniz.

Bağlantı noktası bilgileri bu makalede Windows Güvenlik Duvarı'nı yapılandırmak için kullanmamalısınız. Windows Güvenlik Duvarı'nı yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:

Ağ ve erişim teknolojileri: Windows Güvenlik Duvarı
Windows Server system geliştiricilerin ve bilgi teknolojisi (BT) uzmanları gereksinimlerini karşılamak için kapsamlı ve tümleşik bir altyapı içerir. Bu sistem programları çalıştırır ve elde etmek için kullanabileceğiniz çözümleri çözümlemek ve hızlı ve kolay bilgi paylaşımı. Bu Microsoft istemci, sunucu ve sunucu programı ürünleri istemci sistemleri ve diğer sunucu sistemleri ile ağ üzerinden iletişim kurmak için farklı ağ bağlantı noktalarını ve protokolleri kullanın. Özel güvenlik duvarları, ana bilgisayar tabanlı güvenlik duvarları ve Internet Protokolü güvenliği (IPSec) filtreleri, ağınızın güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için gereken diğer önemli bileşenlerdir. Ancak, bu teknolojilerin bağlantı noktalarını ve belirli bir sunucu tarafından kullanılan protokolleri engelleyecek şekilde yapılandırılırsa, bu sunucu artık istemci isteklerine yanıt.

Genel bakış

Aşağıdaki liste, bu makalenin içerdiği bilgiler genel bakış sağlar:
 • "Sistem Hizmetleri bağlantı noktaları"bölümünde her hizmetin kısa bir açıklamasını içerir, bu hizmeti mantıksal adını görüntüler ve her hizmet için doğru işlem gerektiren protokolleri ve bağlantı noktalarını gösterir. Belirli bir hizmetin kullandığı protokoller ve bağlantı noktaları belirlemenize yardımcı olması için bu bölümü kullanın.
 • "Bağlantı noktalarını ve protokolleri"bölümünde"Sistem Hizmetleri bağlantı noktaları"bölümündeki bilgileri özetleyen bir tablo içerir. Tablo yerine bağlantı noktası numarasına göre hizmet adına göre sıralanır. Hangi hizmetlerin belirli bir bağlantı noktasında dinleme hızlı bir şekilde belirlemek için bu bölümü kullanın.

Bu makalede, belirli şekillerde belirli terimler kullanır. Karışıklığı önlemek için makale Bu hükümleri nasıl kullandığını anlamak emin olun:
 • Sistem Hizmetleri: Sistem Hizmetleri uygulama başlatma işleminin bir parçası olarak veya işletim sistemi başlatma işleminin bir parçası olarak otomatik olarak yükleyen programlardır. Sistem Hizmetleri işletim sistemi gerçekleştirmesi gereken farklı görevler destekler. Örneğin, sunucu hizmeti, Yazdırma Biriktiricisi hizmeti ve World Wide Web Publishing service, Windows Server 2003 Enterprise Edition çalıştıran bilgisayarlarda kullanılabilen bazı sistem hizmetleri içerir. Her sistem hizmeti bir kolay hizmet adı ve bir hizmet adıvardır. Kolay hizmet adı grafiksel Yönetim Araçları Hizmetler Microsoft Yönetim Konsolu (MMC) ek bileşenini gibi görünen addır. Hizmet adı, komut satırı araçları ve çok sayıda komut dosyası dilleri ile kullanılan addır. Her sistem hizmeti, bir veya daha fazla ağ hizmetleri sağlayabilir.
 • Uygulama Protokolü: Bu makalede, Uygulama Protokolü kullanan bir üst düzey ağ iletişim kuralı veya daha çok TCP/IP protokolleri ve bağlantı noktaları için başvurur. Uygulama protokolleri örnekler HTTP, sunucu ileti bloğu (SMBs) ve Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP).
 • Protokol: TCP/IP iletişim kuralları olan bir ağındaki aygıtlar arasında iletişim kurmak için standart biçimler. TCP/IP iletişim kurallarını uygulama protokolleri daha alt düzeyde çalışır. TCP/IP protokol grubunun, TCP, Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) ve Internet Denetim İletisi Protokolü (ICMP) içerir.
 • Bağlantı noktası: Bu sistem hizmeti için gelen ağ trafiğini dinler ağ bağlantı noktasıdır.
Bu makalede, hangi hizmetlerin diğer ağ iletişimi hizmetleri kullanan belirtmiyor. Örneğin, birçok Hizmetleri bunları dinamik TCP bağlantı noktası atamak için uzaktan yordam çağrısı (RPC) veya Microsoft Windows'ta DCOM özelliklerini kullanır. Uzak yordam çağrısı hizmeti ile iletişim kurmak için RPC veya DCOM ile istemci bilgisayarları kullanan diğer sistem hizmetleri istekleri düzenler. Diğer pek çok hizmetin ağ temel giriş/çıkış sistemi (NetBIOS) veya SMB, sunucu hizmeti tarafından sağlanan iletişim kurallarını kullanır. Diğer hizmetleri HTTP veya üzerinde Köprü Metni Aktarım Protokolü güvenli (HTTPS) kullanır. Bu iletişim kuralları, Internet Information Services (IIS) tarafından sağlanır. Bu makalenin kapsamı dışındadır mimarisinin Windows işletim sistemlerinin tam bir tartışma olduğunu. Ancak, bu konu hakkında ayrıntılı belgeler Microsoft TechNet ve Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitelerini kullanılabilir. Birçok hizmet belirli bir TCP veya UDP bağlantı noktasına kullanır, ancak yalnızca bir hizmet veya işlem bir zaman bu bağlantı noktasını dinleyebilirsiniz.

RPC TCP/IP veya UDP/IP aktarım olarak kullandığınızda, gelen bağlantı noktalarını dinamik olarak sık sık gerektiği gibi sistem hizmetlerini atanır; TCP/IP ve UDP/IP bağlantı noktası bağlantı noktası 1024 ' daha yüksek olan kullanılır. Bunlar aynı zamanda basit rasgele RPC bağlantı noktalarıbilinir. Bu durumda, RPC istemcilerinin RPC Bitiş Noktası Eşleştiricisi üzerinde hangi dinamik bağlantı noktası söylemek kullanan veya sunucuya atanmış bağlantı noktası. RPC tabanlı bazı hizmetler için RPC dinamik bağlantı noktası atamak vermektense belirli bir bağlantı noktası yapılandırabilirsiniz. RPC hizmeti bağımsız olarak küçük bir aralık dinamik olarak atadığı bağlantı noktası aralığını de kısıtlayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın.

Bu makalede, Sistem Hizmetleri rollerini ve sunucu rollerini "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünleri hakkında bilgi içerir. Bu bilgiler Windows XP ve Microsoft Windows 2000 Professional için de geçerli olsa da, bu makale sunucu sınıfı işletim sistemleri üzerinde odaklanmıştır. Bu nedenle, bu hizmet bağlantı noktaları uzak bir sisteme bağlanmak için istemci programları kullanmak yerine dinlediği bağlantı noktalarını açıklar.

Sistem Hizmetleri bağlantı noktaları

Bu bölümde Sistem hizmetine karşılık gelir ve bağlantı noktalarını ve her hizmeti gerektiren protokolleri görüntüler mantıksal adı içerir, her sistem hizmet açıklamasını sağlar.

Açıklamasını görmek için aşağıdaki listeden bir sistem hizmeti adını tıklatın:

Active Directory (yerel güvenlik yetkilisi)

Uygulama katmanı ağ geçidi hizmeti

ASP.NET Durum Hizmeti

Sertifika Hizmetleri

Küme hizmeti

Bilgisayar Tarayıcısı

DHCP sunucusu

Dağıtılmış dosya sistemi ad alanları

Dağıtılmış dosya sistemi çoğaltma

Dağıtılmış Bağlantı İzleme sunucusu

Dağıtılmış İşlem Düzenleyicisi

DNS sunucusu

Olay günlüğü

Faks hizmeti

Dosya Çoğaltma

Macintosh için dosya sunucusu

FTP Yayımlama Hizmeti

Grup İlkesi

HTTP SSL

Internet kimlik doğrulama hizmeti

Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı (ICF) / Internet Bağlantısı Paylaşımı

IPAM

ISA/TMG Server

Kerberos Anahtar Dağıtım Merkezi

Lisans Günlüğü

Message Queuing

Messenger

Microsoft Exchange MTA Yığınları

Microsoft POP3 hizmeti

NET oturum açma

NetMeeting Uzaktan Masaüstü Paylaşımı

Ağ Haber Aktarım Protokolü (NNTP)

Çevrimdışı dosyalar, kullanıcı profili hizmeti, klasör yeniden yönlendirme ve birincil bilgisayar

Performans Günlükleri ve Uyarıları

Yazdırma Biriktiricisi

Uzaktan Yükleme

Uzaktan yordam çağrısı (RPC)

Uzaktan yordam çağrısı (RPC) Konumlandırıcı

Uzak Depolama bildirimi

Uzak Depolama Ortamı

Yönlendirme ve Uzaktan erişim

Sunucu

SharePoint Portal Server

Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP)

Basit TCP/IP Hizmetleri

SNMP hizmeti

SNMP tuzak hizmeti

SSDP bulma hizmeti

TCP/IP yazdırma sunucusu

Telnet

Terminal Hizmetleri

Terminal Hizmetleri Lisansı

Terminal Hizmetleri oturum dizini

Trivial FTP Daemon

UPnP Aygıt ana makinesi

Windows Internet Ad Hizmeti (WINS)

Windows Media Hizmetleri

Windows Saati

World Wide Web Yayımlama Hizmeti

Bağlantı noktalarını ve protokolleri

Aşağıdaki tablo bilgileri özetler "Sistem Hizmetleri bağlantı noktaları" bölümüne gidin. Bu tablo, hizmet adı tarafından yerine bağlantı noktası numarasına göre sıralanır. Tabloyu görmek için burayı tıklatın

Microsoft, bir Microsoft Excel çalışma sayfasındaki bu tablodaki bilgiler parçası sağlar. Bu çalışma sayfası, Microsoft Download Center karşıdan yüklemek için kullanılabilir.

Active Directory bağlantı noktası ve protokol gereksinimleri

Uygulama sunucuları, istemci bilgisayarları ve ortak olarak bulunan etki alanı denetleyicileri veya dış ormanlar, kullanıcı tarafından başlatılan ve etki alanına katılma gibi bilgisayar tarafından başlatılan işlemler kimlik doğrulama, uzaktan yönetim ve Active Directory çoğaltma iş doğru oturum hizmeti bağımlılıkları vardır. Bu tür hizmet ve işlemlerin belirli bir bağlantı noktası ve ağ protokolleri üzerinden ağ bağlantısı gerektirir.

Hizmetleri, bağlantı noktaları ve protokolleri veya başka bir ile inter-operate için üye bilgisayarlar ve etki alanı denetleyicileri için gerekli uygulama sunucuları Active Directory'ye erişim için Özet listesini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.
Active Directory bağımlı hizmetlerin bir listesini görmek için burayı tıklatın
Active Directory Hizmetleri gerektiren hizmetlerin bir listesini görmek için burayı tıklatın

Referanslar

Başvuru kaynaklarının bir listesini görmek için burayı tıklatın

Windows Media Hizmetleri

Windows Media Hizmetleri tarafından kullanılan bağlantı noktaları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Bağlantı noktaları, Windows Media Services için ayrılıyor.Özellikler

Makale numarası: 832017 - Last Review: 29 Mart 2013 Cuma - Gözden geçirme: 13.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Web Server 2008 R2
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2
 • Microsoft Systems Management Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft SharePoint Portal Server 2001
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
 • Microsoft Operations Manager 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Application Center 2000 Standard Edition
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows Vista Service Pack 2
 • Microsoft Windows XP Service Pack 3
 • Windows 8
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 Essentials
 • Windows Server 2012 Foundation
 • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbfirewall kbhowtomaster kbmt KB832017 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 832017

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com