Při spuštění programu Cmd.exe nebo Notepad.exe pomocí příkazu Spustit jako funkce v systému Windows se zobrazí chybová zpráva "název adresáře je neplatný."

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 832434 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud jste přihlášeni jako jeden uživatel (například správce) a pokusíte se spustit program jako jiný uživatel, můžete zaznamenat následující příznaky. Pokud se pokusíte spustit příkazový řádek program nebo program Poznámkový blok) jako jiný uživatel pomocí příkazu Spustit jako funkce, můžete obdržet jednu z následujících chybových zpráv:
C:\Windows\system32\cmd.exe název adresáře je neplatný.

C:\Windows\system32\Notepad.exe Název adresáře je neplatný.
Použití spustit jako funkce, můžete klepnutím na tlačítko Následující uživatel: v Spustit jako Dialogové okno, zadejte uživatelské jméno Uživatelské jméno a potom zadejte heslo v Heslo pole.

Příčina

V systému Microsoft Windows XP a Windows Server 2003 nelze použít spustit jako funkce přístup mapované domovská jednotka přihlášeného uživatele. Příkazový řádek program nebo program Poznámkový blok zaznamenána chyba oznamující, že % HOMEDRIVE %% HOMEPATH % cesta není platná pro relaci. K této situaci dochází, pokud Spustit v je-li vlastnost nastavena na % HOMEDRIVE %% HOMEPATH % na Zástupce na kartě Příkazový řádek-vlastnosti Dialogové okno nebo Vlastnosti programu Poznámkový blok Dialogové okno. Zobrazí chybová zpráva, která je popsána v tomto článku v části "Příznaky".

Tomuto problému může dojít také v případě, že zadáte jméno aktuálně přihlášeného uživatele Uživatelské jméno pole. Systém Windows XP a Windows Server 2003 považovat dva různí uživatelé místního dva výskyty stejného uživatelského jména.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, změňte Spustit v Hodnota v Příkazový řádek-vlastnosti Dialogové okno nebo Vlastnosti programu Poznámkový blok Dialogové okno. Chcete-li to provést, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Všechny programya pak přejděte na Příslušenství.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši Příkazový řádek nebo Poznámkový bloka klepněte na tlačítko Vlastnosti.
 3. V Spustit v pole, změňte hodnotu z % HOMEDRIVE %% HOMEPATH % jako hodnotu celého systému % WINDIR %.
 4. Klepněte na tlačítko OK.

Vlastnosti

ID článku: 832434 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbprb kbmt KB832434 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:832434

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com