Cmd.exe veya Notepad.exe Çalıştır Windows özelliğini kullanarak başlattığınızda, "dizin adı geçersiz" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 832434 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir kullanıcının (Yönetici) olarak oturum açmış ve farklı bir kullanıcı olarak bir programı çalıştırmayı denediğinizde, aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Komut istemi program veya not defteri programını çalıştırmayı denerseniz) bir farklı kullanıcı olarak Çalıştır özelliği olarak kullanarak, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
C:\Windows\system32\cmd.exe Dizin adı geçersiz.

C:\Windows\system32\Notepad.exe Dizin adı geçersiz.
Farklı Çalıştır özelliğini kullanma hakkında bilgi için tıklatın Aşağıdaki kullanıcı içinde Farklı Çalıştır iletişim kutusunda, kullanıcı bir tür adı olarak Kullanıcı adı kutusunu tıklatın ve ardından bir parola yazın. Parola kutu.

Neden

Microsoft Windows xp ve Windows Server 2003'te, oturum açan kullanıcının Ev eşlenen sürücüye erişmek için özellik olarak çalıştır kullanamazsınız. Komut istemi program veya not defteri % HOMEDRIVE bildiren bir hata günlükleri %% homepath % yolu oturum için geçerli değil. Bu senaryo ortaya çıkar. Başlama yeri özelliği ayarlanmış % HOMEDRIVE %% homepath % Kısayol sekmesi Komut istemi özellikleri iletişim kutusu veya Not defteri özellikleri iletişim kutusu. Bu makalenin "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata iletisini alırsınız.

Şu anda oturum açmış kullanıcının adını yazarsanız, bu sorun da ortaya çıkabilir Kullanıcı adı kutu. Windows xp ve Windows Server 2003 aynı kullanıcı adını iki örneğini iki farklı yerel kullanıcı kabul eder.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için değiştirme Başlama yeri içindeki değer Komut istemi özellikleri iletişim kutusu veya Not defteri özellikleri iletişim kutusu. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. ' I tıklatın Başlat, işaret Tüm Programlarve sonra Donatılar.
 2. Sağ tıklatma Komut İstemi veya Not defterive ardından Özellikler.
 3. İçinde Başlama yeri kutusunda, değer değiştirme % HOMEDRIVE %% HOMEPATH % gibi bir sistem genelinde değer % WINDIR %.
 4. ' I tıklatın TAMAM.

Özellikler

Makale numarası: 832434 - Last Review: 29 Kasım 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbmt KB832434 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 832434

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com