Düzeltme: Windows Media Player'ın en yüksek CPU kullanımı çok sayıda komut dosyası komutları, sabit BIR oranı neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 832732 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sabit sayıda komut dosyası komutları (yaklaşık iki veya daha fazla saniye başına) akışı olan içeriği kayıttan kadar bu işlemi, sürekli olarak % 100 kullanan istemci bilgisayarın giderek daha da fazla CPU kullanır CPU.

Neden

Bu sorun, Windows Media Player, aşırı CPU kaynaklarını, iş planlama çizelgeleme yönetmenizi ve komut dosyası komutlarının firing gerektirdiği için oluşur. CPU kullanımı yoğun arama işlemlerini, komut dosyası komutu listeler; daha fazla komut dosyası komutları bir dosya varsa, daha fazla CPU kullanımı zorunludur.

Pratik Çözüm

Içerik oluşturduğunuzda, bu soruna geçici bir çözüm için komut dosyası komutları, oluşturduğunuz medya dosyalarında depolanan sıklığını göz önünde bulundurun. Çok az durumda iki veya daha çok komut saniye başına sabit bir oranı gerektirir. Örneğin, bir hızı saniyede iki veya daha çok komut korumak değil. Ikiden fazla komut dosyası komutları bazen ekleyebilirsiniz, ancak bu oran korunur. Bu öneri için istemci bilgisayarınızın yapılandırmasına göre değişebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows Media Player için bir güncelleştirme yükleyin. Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia9-KB832732-ENU package now.Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır. Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size  File name
  ------------------------------------------------------
  19-Nov-2003 21:28 9.0.0.3093 4,706,304 Wmp.dll     

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 832732 - Last Review: 17 Kasım 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series for Windows XP
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdownload kbfix KB832732 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:832732

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com