Rise of Nations'ı güncelleştirmek istediğinizde "Hata dönüş kodu pozitif 32769 düzeltme eki" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 832803 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Rise of Nations'ı güncelleştirmek için aşağıdaki hata iletisini veya aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Geçersiz bir düzeltme eki dosya hatası
Düzeltme hatası Kodu pozitif 32769 döndürüyor...

Neden

Karşıdan yükleme boyutu, en düşük düzeyde, Rise of Nations tutmak için genellikle bir delta güncelleştirmesi güncelleştirmelerdir. Bir delta güncelleştirmesi, yeni sürüm bilgisi ve özgün dosya arasında bulunan farkları içerir. Yüklenen dosyalar haline bozuk veya güncelleştirmeden önce değiştirilebilir, Rise of Nations'ı başarıyla dosyasının içeriğini beklenen içeriği farklı olduğundan dosyayı değiştirme değiştiremiyor.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemleri sunuldukları sırayla'ni kullanın.

Not Microsoft Windows'un pek çok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.

Yöntem 1: casus yazılım önleme programı devre dışı bırakma.

Bu sorun, Spysweeper gibi bir casus yazılım önleme programı yüklüyse oluşabilir. Oyun güncelleştirme başlamadan önce bu yazılımı devre dışı bırakmayı deneyin. Yazılımı devre dışı bırakmak için adımları yazılım belgelerine gelen belgelere bakın.

Yöntem 2: Rise of Nations'ı Kaldır

 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Çift Ekle / Kaldır'ı program.
 3. Microsoft Rise of Nations'ı tıklatın ve sonra da Değiştir/Kaldır ' ı tıklatın.
 4. Kaldır ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

Yöntem 3: bir temiz önyükleme yordamını kullanarak bilgisayarı yeniden başlatın

Microsoft Windows'u başlattığınızda, genelde otomatik olarak başlatılıyor ve oyunu kesintiye uğratabilecek arka planda çalışıyor birkaç program vardır. Bunlar, virüsten koruma ve sistem yardımcı programları olabilir. Temiz önyükleme gerçekleştirdiğinizde, bu programların otomatik olarak başlatılması engellenir.

Bu yordamı tamamlamak için yönetici veya Administrators grubunun bir üyesi olarak oturum açmış olmanız gerekir. Bilgisayarınız bir ağa bağlıysa, ağ ilke ayarları da bu yordamları tamamlamanızı engelleyebilir.

Bir temiz önyükleme yordamını kullanarak, bilgisayarı yeniden başlatmak için <a0></a0>, Microsoft Windows XP kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

Not Bu adımları izlediğinizde bazı işlevleri geçici kaybı yaşayabilirsiniz. Ayarları geri yükleme işlevselliği geri yükler. Ancak, özgün hata iletisi veya davranış döndürebilir.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, msconfigkutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Genel sekmesinde Seçmeli Başlangıç ' ı tıklatın.
 3. Seçmeli Başlangıç altında aşağıdaki onay kutularını temizlemek için tıklatın:
  • SYSTEM.INI dosyası işletilsin
  • WIN.INI dosyası işletilsin
  • Başlangıç öğelerini yükle
 4. Hizmetler sekmesinde, Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle</a0> onay kutusunu tıklatıp seçin ve Tümünü devre dışı bırak'ı tıklatın.
 5. Tamam ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Yeniden Başlat</a2>'ı tıklatın.
Bir temiz önyükleme yordamı gerçekleştirmek için <a0></a0>, Yürüt düğmesini, akış ortamı gösterisini görüntülemek için Ek Yardım düğmesini tıklatın.
Bir temiz önyükleme durumundan geri dönmek için <a0></a0>, Yürüt düğmesini, akış ortamı gösterisini görüntülemek için Ek Yardım düğmesini tıklatın.
Diğer işletim sistemlerine yönelik adımları görüntüleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
331796Arka plan programlarının kullanmakta olduğunuz bir oyunu veya programı engellemesini önlemek amacıyla temiz önyükleme nasıl yapılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Yeniden yükleme ve güncelleştirme

 1. Rise, Nations CD'NIN DVD yerleştirin sürücü.
 2. Oyunu yüklemek için ekranda görüntülenen yönergeleri izleyin.
 3. Güncelleştirmeyi uygulayın.
 4. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, msconfigkutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 5. Genel sekmesinde Normal başlangıç ' ı tıklatın.
 6. Tamam ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Yeniden Başlat</a2>'ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 832803 - Last Review: 14 Kasım 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Rise of Nations
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsetup kbhowto kbarttypeshowme kberrmsg kbprb KB832803 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:832803

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com