Düzeltme: Bir "kullanıcı adı bir site zaten varolduğundan kişisel bilgisayarınızı sitesi oluşturulamıyor" hatası alıyorsunuz, SharePoint Portal Server 2003'te Sitem tıklattığınızda ileti

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 832863 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Portal için oturum açma ve Sitem</a1>'ı tıklatın, Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003'te veya her ikisi de aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Aşağıdaki hata iletisini alıyorsunuz:
  Kullanıcı adı bir site zaten varolduğundan kişisel siteniz oluşturulamıyor. Daha fazla bilgi için site yöneticinize'bağlantı kurun.
 • Sitem oluştur sayfası görünür, ancak hiçbir şey olmuyor.
Sonuç olarak, bağlantı açamıyor veya Kişisel sitenizi oluşturma.

Neden

Portalına açmış olan kullanıcı hesabının adı aşağıdaki karakterlerden birini veya birden fazlasını içeriyorsa, bu sorun oluşabilir:
 • \
 • .
 • @
 • "
 • #
 • %
 • &
 • *
 • :
 • <
 • >
 • ?
 • {
 • }
 • |
Örneğin, kullanıcı hesabınızın adını "# Kullanıcı1" (tırnak işaretleri olmadan) ise bu makalenin "Belirtiler" bölümünde açıklanan belirtilerle de karşılaşabilirsiniz.

Çözüm

Bu sorun ilk olarak artık bir hizmet paketinin içerdiği düzeltmeyle giderilmiştir. En son SharePoint Portal Server 2003 hizmet paketini yüklediyseniz, bu düzeltmeyi yüklemeniz gerekmez.

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorun, Microsoft SharePoint Portal Server 2003 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SharePoint Portal Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889380En son SharePoint Portal Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version      Size  File name
------------------------------------------------------------------------------
25-Nov-2003 19:41 11.0.5704.12  4,602,432 Microsoft.SharePoint.Portal.dll    
25-Nov-2003 18:11 11.0.5704.12    13,312 Putildm.dll
25-Nov-2003 18:11 11.0.5704.12    8,192 Spsutil.dll
Not Bu güncelleştirme, Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003 gerektirir.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.
Bu sorun ilk olarak SharePoint Portal Server 2003 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

My siteler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003 Yönetim Kılavuzu "Yönetim" bölümünde "Kişisel siteleri yönetme" konusuna bakın. Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003 Yönetim Kılavuzu (Administrator's Help.chm), SharePoint Portal Server 2003 CD'SININ kök dizininde Docs klasöründe bulunur.

SharePoint Portal Server 2003 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://office.microsoft.com/en-us/sharepointserver/FX101494611033.aspx

Özellikler

Makale numarası: 832863 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kberrmsg kbwebserver kbshareptportalsvr2003presp1fix kbfix kbbug KB832863 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:832863

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com