Program pakietu Office działa wolno lub może pozornie przestać odpowiadać (zawiesić się) podczas otwierania pliku z lokalizacji sieciowej

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 833041 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas próby otwarcia pliku z lokalizacji sieciowej w jednym z programów pakietu Microsoft Office wymienionych w sekcji "Stosuje się do" tego artykułu, program pakietu Office może działać bardzo wolno lub może pozornie przestać odpowiadać (zawiesić się).

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących podobnej sytuacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
2570623 Program Excel 2003 pakietu Office pliku Walidacja otwieranie skoroszytów w sieci

Przyczyna

To zachowanie może wystąpić, jeśli połączenie do lokalizacji sieciowej zostanie przerwane w czasie, że program pakietu Office jest otwarcie pliku.

Obejście problemu

Ważne Niniejszej sekcji, metodzie lub zadanie zawiera kroki dotyczące modyfikowania rejestru. Jednak niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może spowodować poważne problemy. W związku z tym wykonaj następujące kroki ostrożnie. W celu dodatkowej ochrony wykonaj kopię zapasową rejestru przed przystąpieniem do modyfikacji. Dzięki temu można przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu. Aby uzyskać więcej informacji na temat wykonywania kopii zapasowej i przywracania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić rejestr w systemie Windows
Aby automatycznie obejść ten problem dla Ciebie, przejdź do "Automatyczne rozwiązywanie problemu" sekcja. Jeśli wolisz samodzielnie rozwiązać ten problem, przejdź do "Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie" sekcja.

Automatyczne rozwiązywanie problemu

Aby automatycznie rozwiązać ten problem, kliknij przycisk Fix it przycisk lub łącze. W oknie dialogowym Pobieranie pliku kliknij uruchomić , a następnie wykonaj kroki rozwiązywania problemu to kreatora.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets fixit1
Rozwiąż ten problem
Microsoft Napraw 50637
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets fixit2


Notatki
 • Ten kreator może być tylko w języku angielskim. Jednak poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.
 • Jeśli nie jesteś na komputerze, którego dotyczy problem, zapisz program Fix it na dysku flash lub dysku CD i uruchom go później na komputerze, którego dotyczy problem.

Następnie przejdź do "Czy to rozwiązało problem?" sekcja.

Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie


Aby obejść to zachowanie, należy dodać do rejestru Microsoft Windows wartości EnableShellDataCaching .

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Zamknij programy pakietu Office.
 2. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenieUruchom.
 3. W polu Otwórz wpiszregedit, a następnie kliknij przycisk OK.
 4. Zlokalizuj, a następnie kliknij, aby zaznaczyć następujący klucz rejestru:

  Office 2003

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Common\Open Find

  Office 2007

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0\Common\Open Find
 5. Po wybierz klucz, który jest określony w kroku 4, pointto Nowy w menu Edycja , a następnie kliknij polecenieWartość DWORD.
 6. Typ EnableShellDataCaching, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy EnableShellDataCaching, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
 8. W polu Dane wartości wpisz1, a następnie kliknij przycisk OK.

  Uwaga Dowolna liczba zera w willturn pole Dane wartości na buforowanie. Zero liczby lub puste (wartość domyślna) zmieni się na offcaching.
 9. W menu plik kliknij polecenieZakończ , aby zamknąć Edytor rejestru.

Czy to rozwiązało problem?

 • Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tą sekcją. Jeśli problem nie został rozwiązany, możesz kontakt z pomocą techniczną.
 • Będziemy wdzięczni za opinie. Aby przekazać swoją opinię lub zgłosić jakiekolwiek problemy dotyczące tego rozwiązania, zostaw komentarz na "Automatyczne rozwiązywanie problemu"blogu lub wysłać do nas adres e-mail wiadomość.

Więcej informacji

Ta sytuacja może wystąpić, gdy zostanie kliknięty przycisk Otwórz w oknie dialogowym Otwórz (w menu plik kliknij polecenie Otwórz) do otwarcia pliku z lokalizacji sieciowej (na przykład serwer sieci). Podczas procesu otwierania pliku po utracie połączenia sieciowego lub lokalizacji sieciowej, która zawiera plik, który próbujesz otworzyć ulegnie uszkodzeniu. Podczas otwierania pliku programu pakietu Office próbuje dodać nazwę pliku oraz informacje o ścieżce pliku, który próbujesz otworzyć, aby lista ostatnio używanych plików systemu Windows. Ponieważ lokalizacja sieciowa (ścieżka) już nie istnieje, program pakietu Office może działać wolno i może pozornie przestać odpowiadać (zawiesić się).

Uwaga Sytuacja ta może również wystąpić, jeśli połączenie z siecią jest wolne, ponieważ program pakietu Office musi wysłać wiele zapytań do sieci w celu uzyskania poprawnych informacji o pliku.

Właściwości

Numer ID artykułu: 833041 - Ostatnia weryfikacja: 17 listopada 2013 - Weryfikacja: 6.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office Word 2007
 • Microsoft Office Publisher 2007
Słowa kluczowe: 
kbregistry kbnetwork kbopenfile kbprb kbmsifixme kbfixme kbmt KB833041 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 833041

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com