Yerel güvenlik ayarları ek bileşeni Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarınızda yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 833174 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarınızda yerel güvenlik ayarları Microsoft Yönetim Konsolu ek bileşenini kullanmaya çalıştığınızda, ek bileşen yanıt vermeyebilir.

Neden

Güvenlik Ayarları'nı açın ve bir bağlantıya özgü DNS son ekini DNS sorgu sırasında düz adına eklenir, bu sorun oluşabilir. Etki alanınızdaki tanımlayan adı düz addır. Güvenlik Ayarları'nı açtığınızda, düz adı içeren bir sorgu için Active Directory gönderilir ve bir DNS sorgusu başlar. Etki alanınız için bir bağlantıya özgü DNS son eki belirttiyseniz, DNS soneki düz adına eklenir. Bu senaryo, başka bir DNS olan Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) sunucusuna bağlanmak, bilgisayarınızın neden olabilir bölge ve diğer bir deyişle Active Directory parçası değil. Hatalı DNS sorgusu, güvenlik ayarları, yanıt vermemeye başlamasına neden olur.

Örneğin, etki alanınızın adını düz My_Flat_Name olabilir ve belirtilen DNS soneki etki alanınız için DNS_Suffix.com olabilir. Bir DNS sorgusu için My_Flat_Name. DNS_Suffix.comDNS_Suffix.com için bir DNS sorgusu yerine oluşabilir. My_Flat_Name. DNS_Suffix.com içinde başka bir DNS bölgesi varsa, bilgisayarınız o bölgedeki LDAP sunucusuna bağlanır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version       Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  02-Dec-2003 11:38 5.2.3790.107   462,848 Certmgr.dll

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 833174 - Last Review: 24 Temmuz 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.9
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbdns kbbug kbfix kbqfe kbwinserv2003presp1fix KB833174 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:833174

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com