Monitor nie zostanie włączona po otwarciu pokrywy po skonfigurowaniu ustawień oszczędzania energii na komputerze przenośnym z systemem Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 833740
Ważne Ten artykuł zawiera informacje dotyczące modyfikowania rejestru. Przed zmodyfikowaniem rejestru, upewnij się, że jego kopię zapasową i upewnij się, zrozumieć jak przywrócić rejestr w przypadku pojawienia się problemu. Aby uzyskać informacje dotyczące wykonywania kopii, przywracania i edytowania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
256986 Opis rejestru systemu Microsoft Windows
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Po skonfigurowaniu ustawień oszczędzania energii dla monitora LCD monitora w programie Microsoft Windows XP Z dodatkiem Service Pack 1 (SP1)-opartych na komputer przenośny może nie ponownie włączyć po ponownym otwarciu pokrywy. Na przykład ten problem może wystąpić po skonfigurowaniu ustawień oszczędzania energii, wykonując następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij przycisk W Panelu sterowania.
 2. W przypadku pobrania okno kategorii kliknij Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij przycisk Opcje zasilania.
 3. W Właściwości: Opcje zasilania okno dialogowe, kliknij przycisk Schematy zasilania a następnie kliknij Po 1 minucie w Wyłącz monitor Lista.
 4. Kliknij przycisk Zaawansowane kartę, a następnie w Po zamknięciu pokrywy komputera przenośnego Kliknij pozycję Nic nie rób.
 5. Kliknij przycisk Zastosowanie, a następnie kliknij przycisk OK.
 6. Zaczekaj minutę dla monitora wyłączyć. Zamknij pokrywę komputera przenośnego, odłącz komputer od źródła zasilania i ponownie otwórz pokrywę. Monitor nie może automatycznie włączyć funkcję zgodnie z oczekiwaniami.
Uwaga Czynności te dotyczą, gdy jest ustawiony na panelu sterowania Widok kategorii.

Ten problem nie zostanie rozwiązany, nawet po naciśnięciu klawisza na klawiaturze. W takim przypadku należy ponownie uruchomić komputer, aby odzyskać kontrolę nad monitora.

Przyczyna

Ten problem występuje z powodu problemu ze sterownikiem miniportu Videoprt.sys i wprowadzenie w życie system podstawowych operacji wejścia/wyjścia (BIOS) wideo karty (VGA) w systemie Windows XP z dodatkiem SP1. Po otwarciu pokrywy komputera przenośnego w tym scenariuszu żądania oczekiwana moc włączyć podświetlenie wyświetlacza LCD nie występuje.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Microsoft Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy dodać następujący podklucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\LidCloseSetPower
Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki. Ostrzeżenie Nieprawidłowe użycie Edytora rejestru może spowodować poważne problemy, wymagające ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie gwarantuje, że można rozwiązać problemy wynikające z nieprawidłowego użycia Edytora rejestru. Użyj Edytora rejestru na własne ryzyko.
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz regedit w Otwórz a następnie kliknij przycisk OK.
 2. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers
 3. Na Edycja menu, wskaż Nowy, a następnie kliknij przycisk Klucz.
 4. Typ LidCloseSetPower jako nazwę klucza, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 5. Zamknij Edytor rejestru.
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące obejścia tego problemu przy użyciu podklucza rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
823348INFORMACJE: Monitor może nie włączać po skonfigurowaniu ustawień oszczędzania energii na niektórych komputerach przenośnych

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Microsoft Windows XP.

Więcej informacji

Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft

Właściwości

Numer ID artykułu: 833740 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Słowa kluczowe: 
atdownload kbwinxpsp2fix kbqfe kbdriver kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbmt KB833740 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:833740

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com