Windows XP tabanlı bir taşınabilir bilgisayarda enerji tasarrufu ayarlarını yapılandırdıktan sonra kapağı açtığınızda monitör açılmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 833740 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Temel - monitör, Microsoft Windows XP Service Pack 1'in (SP1) bulunan bir LCD monitörün ayarlarını kaydetme - enerji yapılandırdıktan sonra kapağı yeniden açtığınızda taşınabilir bilgisayarı yeniden etkinleştirmek değil. Örneğin, aşağıdaki adımları izleyerek enerji tasarrufu ayarlarını yapılandırdıktan sonra bu sorun oluşabilir:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Çekme bir kategori penceresi, Performans ve Bakım'ı tıklatın ve sonra da Güç seçenekleri ' ni tıklatın.
 3. Güç Seçenekleri özellikleri iletişim kutusunda, Güç Şeması</a0> sekmesini tıklatın ve sonra 1 dakika, Ekranı Kapat listesinde tıklatın.
 4. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve taşınabilir Bilgisayarımın kapağını kapattığımda listesinde hiçbir şey yap ' ı tıklatın.
 5. Uygula ' yı tıklatın ve sonra da Tamam ' ı tıklatın.
 6. Monitör devre dışı bırakmak için bir dakika bekleyin. Taşınabilir bilgisayarın kapağını kapatmak, bilgisayarın güç kaynağından kesin ve yeniden kapağını açın. Monitörü otomatik olarak beklendiği gibi etkinleştirin değil.
Not Denetim Masası Kategori görünümü ' ne ayarlanmış olduğunda, aşağıdaki adımları uygulayın.

Klavyede bir tuşa bastığınızda bile sonra sorun giderilmiştir. Bu senaryoda, monitör kullanımını yeniden elde etmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Neden

Bu sorun Windows XP SP1'de (BIOS) uygulaması ve video grafik bağdaştırıcıyı (VGA) temel giriş/çıkış sistemi Videoprt.sys miniport sürücüsü ile ilgili bir sorun nedeniyle oluşur. Bu senaryoda taşınabilir bilgisayarın kapağını açın, LCD arka aydınlatmayı üzerinde açmak için beklenen güç isteği oluşmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını ekleyin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\LidCloseSetPower
Bunu yapmak için şu adımları izleyin. Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers
 3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve anahtar ' ı tıklatın.
 4. Anahtar adı LidCloseSetPower yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Bir kayıt defteri alt anahtarını kullanarak bu soruna geçici bir çözüm hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
823348BILGI: bazı taşınabilir bilgisayarlarda enerji tasarrufu ayarlarını yapılandırdıktan sonra monitör açma.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 833740 - Last Review: 19 Ekim 2004 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Professional SP1a
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1a
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2002 SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbwinxpsp2fix kbqfe kbdriver kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB833740 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:833740

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com