Hızlı Başlatma çubuğundaki bir kısayol doğru programla ilişkili olmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 833839 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bu adımları izledikten sonra hızlı başlatma çubuğundan BIR kısayol doğru programla ilişkili olabilir:
 1. Kısayol için bir yerel klasör veya ağ klasörüne Hızlı Başlat çubuğuna eklediğiniz.
 2. Hızlı Başlat Çubuğu'ndaki simgeleri, yeniden düzenleyin.
 3. Bir dosyayı, oluşturduğunuz Hızlı Başlat çubuğu kısayolu sürükleyin.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version     Size   File name 
----------------------------------------------------------
20-Jan-2004 15:08 6.0.2800.1331  921,600 Comctl32.dll
20-Jan-2004 18:08 6.0.2800.1334 8,241,664 Shell32.dll 
20-Jan-2004 18:08 5.1.2600.1331  680,448 Sxs.dll 
19-Jan-2004 23:08 5.1.2600.1333  586,752 Xpsp2res.dll 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Sorunu Yeniden Oluşturma Adımları

 1. Masaüstünü Göster, ınternet Explorer ve Windows Media Player simgeleri zaten Hızlı Başlat çubuğunda değildir, bu simgeler, soldan sağa doğru görünecek biçimde bunları şimdi ekleyin.
 2. Klasörler için iki kısayol oluşturun ve ardından Hızlı Başlat çubuğuna sürükleyin.

  Bu adımı tamamladıktan sonra Hızlı Başlat Çubuğu'ndaki simgeleri Masaüstünü Göster, ınternet Explorer, Windows Media Player, ilk klasör kısayolu ve ikinci klasör kısayolu ' dir.
 3. Windows Media Player için simgeyi sola hemen görünür böylece ilk klasörü kısayol simgesini Hızlı Başlat çubuğunda sola sürükleyin.

  Bu adımı tamamladıktan sonra Hızlı Başlat Çubuğu'ndaki simgeleri Masaüstünü Göster, ınternet Explorer, ilk klasör kısayolu, Windows Media Player ve ikinci klasör kısayolu ' dir.
 4. .Txt dosyası her Hızlı Başlat Çubuğu kısayolları sürükleyin.
Ilk klasör kısayolunun simgesini bir .txt dosyası sürüklediğinizde, Windows .txt dosyası Windows Media Player'da açmayı dener.

Bu makalede kullanılan terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 833839 - Last Review: 26 Ekim 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB833839 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:833839

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com