Web sayfası için dikey yönlendirmede yatay yönlendirmeye değiştirmek yazdırılmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 834158 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Iç içe geçmiş tablolar içeren ve basamaklı stil sayfası (.css dosyası) için bağlı olduğu bir Web sayfası var. Ilk Web sayfasını ınternet Explorer'dan yatay'ı kullanarak yazdırma ve dikey yönlendirmede Ek Yardım düğmesini kullanarak, Web sayfasını yazdırmaya çalıştığınızda, sayfanın yazdırılmayabilir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size  File name
  --------------------------------------------------
10-Jun-2004 21:03 6.0.2800.1443  2,691,584 Mshtml.dll 
10-Jun-2004 21:03 6.0.2800.1443   534,016 Shdoclc.dll 

				

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main
 3. 2. Adımda bulduğunuz kayıt defteri anahtarını sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve anahtar ' ı tıklatın.
 4. FeatureControl yeni alt anahtarın adını yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. FeatureControl alt anahtarını sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve anahtar ' ı tıklatın.
 6. FEATURE_PAGINATIONREDUCTION_834158 yeni alt anahtarın adını yazın ve ENTER tuşuna basın.
 7. 6. Adımda oluşturduğunuz alt anahtarı sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 8. Iexplore.exe yazın ve ENTER tuşuna basın.
 9. Iexplore.exe ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 10. Değer verisi kutusuna 00000001 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 11. Dosya menüsünde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Çık ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 1'de bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Sorun, yazdırdığınız sayfa sayısını iki sayfa olarak yatay yönlendirmeyle bir sayfaya dikey yönlendirmede ise oluşur. Bu nedenle, yazdırdığınız HTML Web sayfası birden fazla sayfaya dikey yönlendirmede ise, bu sorun ortaya çıkmaz. Ayrıca ınternet Explorer'daki <a1>Baskı Önizleme</a1> iletişim kutusundan yazdırma, sorun ortaya çıkmaz.

Özellikler

Makale numarası: 834158 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbie600sp2fix kbie600presp2fix kbfix kbbug KB834158 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:834158

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com