Windows XP'de LDAP sunucunuza bir SSL bağlantı üzerinden Microsoft LDAP API ile bağlanamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 835208 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft LDAP API, LDAP sunucunuza bağlanmak için bir SSL bağlantısı üzerinden kullanmak mümkün olmayabilir. Olay günlüğünde aşağıdaki olaya benzer bir olay iletisini alabilirsiniz:

Olay türü: hata
Olay kaynağı: Schannel
Olay KIMLIĞI: 36882
Açıklama: uzaktaki sunucudan alınan sertifika güvenilmeyen bir sertifika yetkilisi tarafından verilmiş. Bu yüzden bu sertifikadaki veri hiçbiri doğrulanabilir. SSL bağlantı isteği başarısız oldu. Eklenmiş veri sunucu sertifikası içeriyor.

Kendi sunucu sertifikası doğrulama yordamına tanımlamak için LDAP_OPT_SERVER_CERTIFICATE seçeneği'ni kullanmaya çalıştığınızda, yine de bağlantı kuramıyor.

Neden

Bu sorun, Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) sunucusunun gönderdiği sertifika kendini imzalamış olduğu için oluşur. Sertifika kimlik doğrulaması Schannel.dll dosyasının çalıştığında, dağıtımcı CA'ın sertifika yetkilisi (CA) sertifikasını, güvenilen kök sertifika yetkilileri deposunda bulunamıyor. Schannel.dll LDAP_OPT_SERVER_CERTIFICATE seçeneği kendi sunucu sertifikası doğrulama yordamına tanımlamak için kullandığınız olsa bile, LDAP sunucusu tarafından gönderilen bir sertifikayı doğrulamak, SSL bağlantısı'nı kullandığınızda çalışır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Wldap32.dll5.1.2600.1335131,58421 Oca 200402: 15X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 835208 - Last Review: 26 Ekim 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbqfe kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB835208 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:835208

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com