Yazılım yüklemeleri GPO izinlerini iptal sonra gezici kullanıcıların, profil yine de atanmış bir programı yükleyebilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 835427 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Emekli planladığınız duyurulan programı için kullanıcıların izinlerini iptal etmek için bir grup ilkesi nesnesinde (GPO) Yazılım yükleme ayarlarını değiştirdikten sonra gezici profilleri olan kullanıcılar yine de programı yüklemek mümkün olabilir. Bir gezici profil kullanıcı oturum açtığında izinleri iptal kullandığınız bilgisayar dışında bir bilgisayarda, program simgesini Başlat menüsünde görünür. Bu kullanıcı için program simgesini tıklatırsa, Microsoft Windows ınstaller programı yükler. Veya, Windows ınstaller, bu kullanıcı için programla ilişkilendirilmiş bir belgeyi çift tıklattığında, program yükler.

Neden

Bu sorun, programın uygulama bildirimi komut dosyası (.aas) dosyasına simgesini Başlat menüsünden kaldırmak ve dosya ilişkilerini kaldırmak için Grup ilkesi olduğu için oluşur. .Aas dosyası, sistem birimi klasörü (SYSVOL) yer alır. Ancak, paketin kullanıcıların izinleri kaldırılmış olduğundan, Grup ilkesi, simgeyi Başlat menüsünden kaldıramazsınız ve dosya ilişkilerinin de kaldıramazsınız. Paketi dağıtım konumdan erişilebilir yine de, Windows ınstaller paketi bilgilerini kullanıcının profilinde bulunduğundan, gezici kullanıcıların program yükleyebilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, program için kullanıcı izinleri iptal ediliyor yerine aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Program, GPO kaldırın.
  • Bu tek ayar ise, ilke, ilke kuruluş birimini (OU) kaldırın.
  • Program yükseltmeyi planlıyorsanız, varolan bir programı yükseltme, yeni bir paket tanımlar. Hangi kullanıcıların erişimi denetlemek için yeni programı içeren GPO'YU süzebilirsiniz.
  • Güvenlik üzerinde paketini kullanarak süzme işlemi yerine, GPO'NUN süzgeç.

Özellikler

Makale numarası: 835427 - Last Review: 14 Mart 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB835427 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:835427

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com