Zobrazí se chybová zpráva "došlo k neočekávané chybě" zpráva při pokusu o přístup k prostředkům v síti založené na systému Windows z počítače Macintosh

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 836413 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při použití Apple Macintosh počítače se systémem Mac OS X 10.2.x nebo novější v systému Microsoft sítě a pokuste se připojit k prostředkům v místní síti, může se zobrazit chybová zpráva, která je podobná následující:
Sorry, že operaci nelze dokončit, protože došlo k neočekávané chybě (kód chyby potom -50).
Pokusíte-li se připojit k počítači Apple Macintosh se se systémem Mac OS X 10.2.x nebo později k doméně pomocí služby Active Directory modul plug-in pro Directory Access se může zobrazit chybová zpráva, která je podobná následující:
Byla zadána neplatná kombinace domény a doménové struktury. Měli byste zadat úplný název DNS domény a doménové struktury.
Tyto chybové zprávy se může zobrazit, pokud název domény systému Windows pomocí přípony .local a pokusíte připojit k prostředkům pomocí úplný doménový název. Stále k prostředkům sítě místních nebo vnějších můžete připojit pomocí jejich adres IP. Navíc, pokusíte-li se připojit k počítači Apple Macintosh se se systémem Mac OS X 10.2.x nebo později k doméně pomocí služby Active Directory modul plug-in pro Directory Access se může zobrazit chybová zpráva, která je podobná následující:
Byla zadána neplatná kombinace domény a doménové struktury. Měli byste zadat úplný název DNS domény a doménové struktury.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože se standardně zachází s Mac OS X jakékoli plně kvalifikovaný název domény používající příponu .local jako hostitele Rendezvous. Rendezvous je síťová technologie Apple.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešíte nakonfigurovat Mac OS X, chcete-li vyhledat názvy domén, které používají příponu .local pomocí standardní rozlišení Domain Name System (DNS) vedle Rendezvous. Chcete-li to provést, použijte postup, který je uveden v "107800: Mac OS X 10.3: jak oblast nahoru .local názvy hostitelů prostřednictvím I Rendezvous a standard DNS" článek AppleCare podpory. Chcete-li zobrazit v tomto článku, naleznete na webu společnosti Apple společnosti:
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=107800
Poznámka:Postup, který je uveden v tomto článku platí také pro Mac OS X Jaguar (10.2.x).

Důležité Tento článek popisuje postup umožňuje připojení k prostředkům domény .local pomocí úplného názvu domény. Pro službu Active Directory modul plug-in pro práci s domény .local, však musíte aktualizovat Mac OS X 10.3.2 nebo nižší do Mac OS X 10.3.3 nebo vyšší.

Další informace o aktualizaci na nejnovější verzi systému Mac OS X na webu společnosti Apple:
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=106704

Prohlášení

Společnost Microsoft poskytuje kontaktní informace o třetí strany usnadňuje získání technické podpory. Tato kontaktní informace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Společnost Microsoft nezaručuje přesnost za přesnost kontaktních informací.

Produkty třetích stran popisované v tomto článku jsou vyráběny společnostmi nezávislými na společnosti Microsoft. Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu nebo spolehlivosti těchto produktů.

Další informace

Při plánování sítě Nepřiřazujte vaše doména název, který používá příponu .local.

Další informace a podporu pro tento problém následujícího webu společnosti Apple:
http://www.apple.com/support/
Další informace o funkci Multicast DNS Rendezvous naleznete na webu společnosti Apple:
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=107174
Další informace o službě DNS vícesměrového vysílání naleznete na následující DNS Multicast webu:
http://www.multicastdns.org
Informace o možnostech kontaktování jiných společností uvedených v tomto článku naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/gp/vendors

Vlastnosti

ID článku: 836413 - Poslední aktualizace: 9. června 2008 - Revize: 4.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
  • Microsoft Small Business Server 2000 Standard Edition
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbmt kbtshoot kbprb KB836413 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:836413

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com