Active Directory Geçiş Aracı sürüm 2, Windows Server 2003 veya Windows 2000 Server'ı kullandığınızda Migration.log dosyasında "sunucu işlemsel değil" iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 836429 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kullanıcıları veya grupları geçirmek için Active Directory Geçiş Aracı (ADMT) sürüm 2'nı kullandığınızda, Migration.log dosyasında aşağıdakine benzer bir hata iletisini alabilirsiniz:
LDAP bulma ERR2:7298 oluşturulamadı: //domain.com/CN=user1,OU=User,OU=Accounts,DC=domain,DC=com etkialanı.com içinde hr 8007203a = sunucu çalışır durumda değil.

Neden

ADMT, geçirilecek olan her nesne için bir Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) bağlaması gerçekleştirdiğinde, bu sorun oluşur ve bu bağlantıların her biri için bir kısa ömürlü uzaktan yordam çağrısı (RPC) bağlantı noktası ayrılır. Microsoft Windows Server 2003 ve Microsoft Windows 2000 Server, her bağlantı için dört dakika basılı tutun ve her bağlantı noktası başka bir ağ bağlantısı için serbest bırakın. Varsayılan olarak, Windows Server 2003 ve Windows 2000 Server, 5000 bağlantı noktaları numaralandırılamıyor. Programlar tarafından kullanılabilir ilk bağlantı noktasını, 3977 etkin bağlantıları en fazla 1024 ' dir. Geçiş görevinin belirli high-powered donanım yapılandırmalarında, böylece hızlı ağ istekleri oranı, açık bağlantı noktalarını yeniden kullanılabilir hızını aşıyor işlenir. ADMT, tüm kısa ömürlü bağlantı noktaları tüketilip, "Belirtiler" bölümünde listelenen hata döndürebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, program trafik için kullanılabilir bağlantı noktası varsayılan sayısını artırın. Daha fazla bağlantı sayısı, tüm programlar tarafından yapılan eş zamanlı ağ istekleri sayısı işlemek için yeterli olmalıdır. Ayrılmış bağlantı noktası sayısını, bir TCP/IP kayıt defteri girişi tarafından
MaxUserPort
yönetilir. Varsayılan olarak, bu girdi yok. Bu girdiyi oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin.

Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki alt anahtarı bulup tıklatın:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
 3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin, DWORD değeri ' ni tıklatın ve sonra MaxUserPort yazın.
 4. MaxUserPort anahtarı ' nı çift tıklatın ve sonra ondalık değer bir sayıya 5000'den büyük ayarlayın.

  NotBu değer, en fazla dinamik bağlantı noktası numarasını denetler. Bu değerin geçerli aralığı, 5000-65534 ' dir. Ilk kullanılabilir bağlantı noktası 1024 olduğundan varsayılan olarak, kullanılabilir bağlantı noktaları 3977 sayısıdır.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 836429 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwinservds kbactivedirectory kbfix kbprb kberrmsg KB836429 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:836429

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com