Exchange 2000 Server'da, düşük öncelikli bir olay havuzu kaydettikten sonra SMTP sanal sunucusu zaman zaman kilitleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 836549 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir olay havuzu, ISmtpInCommandSink arabirimini uygulayan ve sunucu yanıtlarını ve iletinin içeriği izleyen işleme biçiminde kaydettiğinizde, Microsoft Exchange 2000 Server, yoğun bir yük altında olduğunda SMTP sanal sunucusu zaman zaman çökebilir.

Bu senaryoda, aşağıdaki sunucu yanıtlarını ve iletinin içeriği işlemek için olay Havuzunuzu yapılandırılır:
 • Sunucu yanıtı:
  ISmtpInCommandContext::QueryResponse
  ISmtpInCommandContext::QueryNativeResponse
 • Ileti içeriği:
  IMailMsgProperties::ReadContent
  IMailMsgProperties::WriteContent
Bu sorunu gidermek, IMailMsgProperties arabirimi kullandığınızda erişim ihlali oluşur. WriteContent yöntemi kullandığınızda, bu senaryoda, genellikle bu erişim ihlali oluşur.

Neden

Olay havuzunu sonunda, <a1>veri</a1> (_EOD) SMTP komutu varsayılan öncelik düşük öncelikli olarak kaydedilirse, bu sorun oluşabilir. Örneğin, bir öncelikte, 30.000 olay havuzunu kaydetmek için bu sorun oluşabilir. Varsayılan önceliği yüksek bir öncelik sırasında olay havuzunu kaydolursanız, bu sorun oluşmaz.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, olay havuzunu EOD işleyicinin önceliği yüksek bir düzeye önceliğini artırmak. Ileti taşıma akışını'nın son adımında EOD denetleyicisidir. Olayından sonra EOD işleyicisi, ileti teslimi için sıraya ve artık SMTP sistemde yok. Bu olay havuzu, işlemlerini tamamlamadan önce olay havuzunu EOD işleyicisi düşük bir öncelik atamak, iletileri kaldırılması. Iletinin teslim veya olay havuzunu, işlemlerini tamamlamadan önce işlenen Bu senaryoda, olay havuzunu bir mailmsg silme nesnesine erişim olması. Ileti Kuyruklama için gönderilen önce olay Havuzunuzu çalıştığını emin olmak için olay havuzu varsayılan önceliği daha yüksek bir öncelik atamanız gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 836549 - Last Review: 23 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb KB836549 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:836549

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com