Při připojení k webu Windows Update nebo webu Microsoft Update se zobrazí chybová zpráva "Chyba 80072EF7"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 836980 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při připojení k webu Windows Update nebo webu Microsoft Update, zobrazí se chybová zpráva podobná následující:
Chyba 80072EF7

Příčina

Tento problém může nastat, pokud jsou nesprávné nastavení výchozí brány, které jsou nakonfigurovány pro síťový adaptér, který je nainstalován v počítači.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, ověřte nastavení adresy IP, které jsou nakonfigurovány pro síťový adaptér, včetně adresy IP výchozí brány. Postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Spustita klepněte na tlačítko Spustit.
 2. V Otevřít Typ pole winipcfga klepněte na tlačítko OK.
 3. V Informace o adaptéru Ethernet Dialogové okno, klepněte na síťový adaptér a klepněte na tlačítko Další informace.
 4. Ověřte, zda síťový adaptér je nakonfigurován na správné nastavení protokolu IP, včetně správné adresy IP v Výchozí brána pole.

  Poznámka: Budete muset kontaktovat správce sítě a získat příslušná nastavení IP síťového adaptéru.

Další informace

Následující seznam obsahuje informace o některé možnosti výchozí brány. Všimněte si, že se nejedná úplný seznam; Tento seznam nemusí obsahovat možnost, která je optimální pro konfiguraci místní síti (LAN). Navíc seznam neobsahuje informace o zabezpečení nebo úvahy brány firewall. Vhodné zvážit, pokud nakonfigurujete nastavení výchozí brány, patří následující:
 • Významný počet malých sítí může být připojen k Internetu pomocí zařízení, která poskytuje služby Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) nebo služby překládání adres (NAT). Tyto typy zařízení se obvykle používají jako výchozí brány.
 • Adresa IP směrovače se obvykle používá jako výchozí brány, v případě, že síť LAN je připojen k Internetu pomocí směrovače a síť LAN je tvořena jedinou podsíť.
 • V některých konfiguracích budete muset použít IP adresu, která je k dispozici ve vaší poskytovatel metadat Internetu (ISP).
 • Můžete také nakonfigurovat adresu neexistující výchozí brány pro klienty v odpovídající podsíti nebo podsítí. Pokud tak učiníte, nelze klientům přístup k síťovým prostředkům, které jsou mimo místní podsíť. Tuto možnost používejte opatrně.
Další informace o tom, jak použít nástroj Winipcfg zobrazit nastavení TCP/IP klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
141698Použití Winipcfg k zobrazení nastavení protokolu TCP/IP

Vlastnosti

ID článku: 836980 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Update na těchto platformách
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Update
Klíčová slova: 
kbwindowsupdatev6 kbwindowsupdatev4 kberrmsg kbprb kbmt KB836980 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:836980

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com