Zasady grupy, który można edytować w systemie Windows XP nie działa w systemie Windows 2000

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 837166 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas instalowania programu Microsoft Windows Server 2003 Administration Tools Pack w systemie Microsoft Windows XP, a następnie użyj edytora zasady grupy w systemie Windows XP, aby skonfigurować zasady domeny, może się okazać, że zasady te nie działają na komputerach z systemem Microsoft Windows 2000. Dziennik zdarzeń aplikacji będzie zawierać zdarzeń, który jest podobny do następującego:


Typ zdarzenia: błąd
Źródło zdarzenia: SceCli
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 1202

Opis:
Zasady zabezpieczeń zostały propagowane z ostrzeżeniem. 0x4b8: Wystąpił błąd rozszerzony. Aby uzyskać najlepsze wyniki w rozwiązywaniu tego zdarzenia logowania przy użyciu konta niebędącego i wyszukiwania w witrynie http://support.microsoft.com na "Troubleshooting Event 1202s".Ponadto po użyciu edytora zasady grupy w systemie Windows XP do konfigurowania zasad domeny komputera z systemem Windows 2000 nie można używać do edytowania zasad.

Przyczyna

Ten problem występuje, gdy jest używana do konfigurowania zasad domeny systemu Windows XP. System Windows XP używa języka SDDL (Security Descriptor Definition Language) skróty w plikach inf, które definiują zasady domeny. System Windows 2000 nie rozpoznaje skróty SDDL. Na przykład system Windows XP używa skrótem "LS" "Konto Usługa lokalna." Ponieważ system Windows 2000 nie rozpoznaje języka SDDL skróty, nie można edytować ani stosowanie tych zasad na komputerach z systemem Windows 2000.
Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
827012Komunikat o błędzie "System Windows nie może odczytać informacji o szablonie" podczas próby wyświetlenia szablon z systemem Windows XP w domenie systemu windows 2000

Rozwiązanie

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Microsoft Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom są wyświetlane w uniwersalnym czasem koordynowanym (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w narzędziu Data i godzina w Panelu sterowania.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  02-Mar-2004 21:45 5.1.2600.1360   171,008 Scecli.dll    

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy edytować zasady domeny Microsoft Windows Server 2003. W formacie, który jest zgodny z systemem Windows 2000, Windows Server 2003 będzie zapisywać zasady domeny.

Jeśli używasz tylko system Windows 2000, aby utworzyć i edytować zasady domeny, nie trzeba tego problemu.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Microsoft Windows XP.

Więcej informacji

Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684 Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft

Właściwości

Numer ID artykułu: 837166 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbmt KB837166 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:837166

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com