Windows XP'de düzenlediğiniz Grup İlkesi Windows 2000'de çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 837166 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP'ye Microsoft Windows Server 2003 Yönetimsel Araçlar Paketi'ni yükler ve daha sonra Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni kullanarak etki alanı ilkelerini yapılandırırsanız, bu ilkelerin Microsoft Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda çalışmadığını görebilirsiniz. Uygulama olay günlüğü aşağıdakine benzer bir olay içerir:


Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: SceCli
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 1202

Açıklama:
Güvenlik ilkeleri uyarıyla yayıldı. 0x4b8 : Bir uzatılmış hata oluştu. Bu olayı çözümlerken en iyi sonucu almak için, yönetimsel ayrıcalıkları olmayan bir hesapla oturum açın ve http://support.microsoft.com adresinde "Olay 1202 Sorunlarını Giderme" için arama yapın.Ayrıca, Windows XP'de Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni kullanarak etki alanı ilkelerini yapılandırdıktan sonra, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayar kullanarak bu ilkeleri düzenleyemezsiniz.

Neden

Bu sorun, Windows XP kullanarak etki alanı ilkelerini yapılandırdığınızda oluşur. Windows XP, etki alanı ilkelerini tanımlayan .inf dosyalarında Güvenlik Tanımlayıcısı Tanımlama Dili (SDDL) kısaltmalarını kullanır. Windows 2000, SDDL kısaltmalarını algılamaz. Örneğin, Windows XP "Yerel Hizmet Hesabı" için "LS" kısaltmasını kullanır. Windows 2000 SDDL kısaltmalarını algılamadığı için, bu ilkeler Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda düzenlenemez veya uygulanamaz.
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
827012 Windows XP tabanlı bir şablonu Windows 2000 etki alanında görüntülemeye çalıştığınızda "Windows Şablon Bilgisini Okuyamıyor" hata iletisi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389 En son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Karşıdan yüklenebilecek bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme işlemleri gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu dil için kullanılabilir bir düzeltme bulunmamasıdır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında Saat Dilimi sekmesini kullanın.
  Tarih    Saat  Sürüm       Boyut  Dosya adı
  --------------------------------------------------------------
  02 Mar 2004 21:45 5.1.2600.1360   171.008 Scecli.dll    

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, Microsoft Windows Server 2003'te etki alanı ilkelerini düzenleyin. Windows Server 2003, etki alanı ilkelerini Windows 2000 ile uyumlu bir biçimde yazar.

Etki alanı ilkelerini oluşturmak ve düzenlemek için yalnızca Windows 2000 kullanırsanız bu sorun oluşmaz.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 837166 - Last Review: 31 Aralık 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB837166

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com