Windows Server 2003'te birim çevrimdışı yapmadan bir birimde hataları denetlemek için Vrfydsk.exe aracı nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 837326 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Doğru sonuçlar (Chkdsk.exe) disk denetleme aracını edinmek için <a0></a0>, araç çevrimdışı olan bir birimi karşı çalıştırmalısınız. Her zaman bir üretim ortamında bunu yapamazsınız. Bunun yerine, disk doğrulama aracını (Vrfydsk.exe) hatalar için bir birim, birim çevrimdışı yapmadan denetlemek için kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Vrfydsk.exe tutarlılığını ve bütünlüğünü veya belirtilen bir birimdeki NTFS dosya sistemi FAT dosya sistemi denetleyen bir komut satırı aracıdır. Vrfydsk.exe oluşturur ve birim için bir durum raporu görüntüler. Bu durum raporunu, birimde bulunan hataları da listeler.

Not Vrfydsk.exe, saptadığı hataları düzeltemezsiniz. Bu hataları düzeltmek için <a0></a0>, düzeltme modunda (chkdsk /f komutunu) Chkdsk.exe programını çalıştırın.

Karşıdan yüklemek ve Vrfydsk.exe yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=9d467a69-57ff-4ae7-96ee-b18c4790cffd&amp;displaylang=en
Not Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1), "salt okunur" modunda oluşturmak ve bir anlık görüntü birimi denetlemek için kullanılacak çalıştırma Chkdsk.exe aracı sağlayan yeni fuctionality içerir. Bu, Vrfydsk.exe aracı yaptıklarını benzer. Yüklü bir Windows Server 2003 SP1 bilgisayarınızda yüklüyse, Vfrydsk.exe aracını kullanmak yerine, salt okunur modda Chkdsk.exe aracı kullanmanızı öneririz. Salt okunur modu anahtarlarını kullanın.

Vrfydsk.exe aracı nasıl kullanılır?

C sürücüsünde bozukluk sınamak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Windows Kaynak Seti Araçları ' nın üzerine gelin ve Komut kabuğu ' ı tıklatın.
 2. Komut isteminde Vrfydsk C: /V yazın ve ENTER tuşuna basın.

Sözdizimi

Vrfydsk.exe, aşağıdaki sözdizimini kullanır:

Vrfydsk [Birim [yol]] [/V] [/I] [/C] [/?]

Seçenekler

Vrfydsk.exe aşağıdaki seçenekleri kullanır:
 • Birim[Yol]-Bu seçenek, bir disk veya bozulma sınamak istediğiniz teybi sabit Depolama kapasitesini belirtir. Birim adı, sürücü harfi veya bağlama noktası hedef birimde giriş olarak kullanabilirsiniz. Vrfydsk.exe geçerli birimi, birim bilgilerini belirtin, hedef birim kullanır.
 • /V-bu seçenek Vrfydsk.exe görüntüleyen herhangi temiz - iletileri kadar ayrıntılı bir modda çalışır.
 • Dizin /ı-bu seçenek Vrfydsk.exe bir sınamasını yapan bir modda çalışır varsayılan sınama ' daha düşük olan girişleri. Aracı çalıştırmak için gereken süreyi azaltmak istiyorsanız bu seçeneği kullanın. Bu seçenek, yalnızca NTFS dosya sistemine uygulanır.
 • /C-bu seçenek Vrfydsk.exe atlıyor modunda döngüsü-sınamada klasör yapılarını çalıştırır. Aracı çalıştırmak için gereken süreyi azaltmak istiyorsanız bu seçeneği kullanın. Bu seçenek, yalnızca NTFS dosya sistemine uygulanır.
 • /? -Bu seçenek, komut satırı kullanımı görüntüler.


Not Chkdsk.exe seçeneklerin alt Vrfydsk.exe seçenekleridir. Vrfydsk.exe tüm seçenekler, doğrudan Chkdsk.exe için seçenekleri için uygun bir anahtarı olarak geçirilir.

Chkdsk.exe Vrfydsk.exe arasındaki farklar

Chkdsk.exe Vrfydsk.exe işlevleri için benzer işlevsellik sağlar. Ancak, başlangıç birimde etkin bir bilgisayarda, Chkdsk.exe programını çalıştırın veya verileri bir birimde, başka bir program veya başka bir işlem kullanıyorsa, Chkdsk.exe, varolmayan bir hata bildirebilir. Vrfydsk.exe Bu kısıtlamaya sahip değil.

Chkdsk.exe, kullanılmakta olan bir birimde çalıştırırsanız, Chkdsk.exe çalışırken birime değiştirdiği için Chkdsk.exe varolmayan hata bildirebilir. Chkdsk.exe birimin tutarlı bir görünüm almasını sağlamak için <a0></a0>, birim çevrimdışı olabilir. Aşağıdaki özellikleri olan bir hizmet düzeyi anlaşması korumak için bu sorunu olabilir:
 • Yüksek kullanılabilirlik tutmalıdır.
 • Birimleri bozulmamış emin olmanız gerekir.
Vrfydsk.exe birimin gölge kopyasını oluşturmak için birim gölge kopyası hizmeti'ni kullanır ve sonra da bu gölge kopyaya dosya sisteminin tutarlılığını denetler. Vrfydsk.exe bir durum raporu oluşturur. Durum raporu, saptadığı hataları listeler. Bu rapor Vrfydsk.exe görüntüler sonra Vrfydsk.exe gölge kopyayı siler. Bu nedenle, Vrfydsk.exe hatalar için birim, birim çevrimdışı duruma getirme ve kullanılabilir hale getirme denetlemenize olanak verir.

Vrfydsk.exe verilerin tam bir kopyasını oluşturun. Vrfydsk.exe yalnızca verilerin bir gölge kopya oluşturur. Bu nedenle, Chkdsk.exe programını çalıştırmak üzere farklı Vrfydsk.exe çalıştırmak için çok daha uzun almaz.

Özellikler

Makale numarası: 837326 - Last Review: 6 Aralık 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfileprintservices kbinfo KB837326 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:837326

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com