"Seznam uživatelů a počítačů nebyl nalezen" chybová zpráva při konfiguraci klienta sítě v systému Windows Small Business Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 837369 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Postupujte takto:
  1. Připojení k http:// servername / ConnectComputer.
  2. Spuštění Průvodce konfigurace sítě Server Small Business.
  3. Zadejte uživatelské jméno a heslo a potom klepnete Další.
  4. Klepnutím na tlačítko připojit k síti se nyní připojit k síti Microsoft Windows Small Business Server (SBS) 2003 pracovní stanice.
Následující chybová zpráva:
Na serveru nebyl nalezen seznam uživatelů a počítačů. Přesvědčte se, že jsou síťové adaptéry Small Business Server správně nakonfigurován.

Příčina

K tomuto chování obvykle dochází v případě počítač klienta není nakonfigurován pro použití serveru se systémem Windows SBS 2003 jako server Domain Name System (DNS). Všechny klientské počítače v síti Windows SBS 2003 musí použijte adresu protokolu IP interního síťového adaptéru na serveru, který je spuštěn Windows SBS pro překládání DNS. Alternativní adresa DNS IP je nutné nakonfigurovat v klientských počítačích. Tímto způsobem může způsobit problémy s připojením a časy pomalé přihlášení.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, změňte nastavení služby DNS v klientském počítači, aby odkazovaly na adresu IP interního síťového adaptéru na serveru se systémem Windows SBS 2003. Odeberte všechny ostatní položky DNS.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Vlastnosti

ID článku: 837369 - Poslední aktualizace: 30. ledna 2014 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb KB837369 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:837369

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com