"Kullanıcıların ve bilgisayarların listesini bulunamadı" hata iletisi, Windows Small Business Server 2003 istemci ağ yapılandırması sırasında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 837369 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ne zaman aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Bağlandığınız http:// servername / ConnectComputer.
  2. Small Business Server Ağ Yapılandırma Sihirbazı'nı başlatın.
  3. Kullanıcı adı ve parolayı yazın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
  4. Bir iş istasyonu, Microsoft Windows Small Business Server (SBS) 2003 ağa bağlanmak için ağa Şimdi Bağlan ' ı tıklatın.
Aşağıdaki hata iletisini alıyorsunuz:
Kullanıcı ve bilgisayarların listesini sunucuda bulunamadı. Small Business Server ağ bağdaştırıcıları doğru olarak yapılandırıldığından emin olun.

Neden

Bu davranış, genellikle istemci bilgisayar Windows SBS 2003'te etki alanı adı sistemi (DNS) sunucusu olarak çalışan bir sunucu kullanacak biçimde yapılandırılmış olduğunda oluşur. DNS çözümlemesi için Windows SBS çalıştıran sunucudaki Windows SBS 2003'te ağdaki tüm istemci bilgisayarların iç ağ bağdaştırıcısının ınternet iletişim kuralı (IP) adresi kullanmanız gerekir. Alternatif DNS IP adresini istemci bilgisayarlarda yapılandırmamanız gerekir. Böyle yaparak, bağlantı sorunları ve yavaş bir oturum açma saatleri neden olabilir.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, istemcide Windows SBS 2003 çalıştıran bir sunucuda iç ağ bağdaştırıcısının IP adresine işaret edecek şekilde DNS ayarlarını değiştirin. Tüm diğer DNS girdilerini kaldırın.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Özellikler

Makale numarası: 837369 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb KB837369 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:837369

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com