Small Business Server 2003 e-posta iletilerini işlendiğinde günlüğe olay KIMLIĞI (5120 kaydediliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 837370 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows Small Business Server 2003, Exchange Server 2003 bileşeni, gelen ve giden e-posta ekleri olan iletiler işlediğinde, Small Business 2003 bilgisayarındaki uygulama günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilebilir:


Olay türü: hata
Olay kaynağı: SmallBusinessServer
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 5120
Tarih: 1/12/2004
Saat: 6:36:37 PM
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: ComputerName
Açıklama: Güvenli ekler SMTP kaldırma aracı (Secatts.dll) çalışırken DeleteUnsafeAttachments ekleri e-posta işlevi bir hata oluştu. Hata kodu:-2146644475. Sorunu gidermek için <a0></a0>, E ve ınternet Bağlantı Sihirbazı'nı çalıştırın ve e-posta ekleri kaldırın; sonra sihirbazı yeniden çalıştırın ve seçeneğini seçeneğini temizleyin. Daha fazla bilgi için, http://support.microsoft.com adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

Neden

Bu davranış, içerik türü, parçalı/alternatif olan MIME alanları içeren e-posta iletileri nedeniyle oluşur. Beklenen içerik parçalı/karma türdür. Genellikle, içerik türü parçalı/alternatif MIME alanları içeren bir e-posta iletilerini e-posta solucanlar sonucudur.

Daha az sıklıkta Exchange klasörlerine taranmasını dosya düzeyinde çalışan bir Microsoft ürünü olmayan virüsten koruma programı tarafından bu davranışa neden olabilir. Small Business Server 2003, eki kaldırabilmeniz için önce dosya düzeyinde tarama virüs bulaşmış bir eki kaldırabilirsiniz.

Çözüm

Bu olaylar yoksayabilirsiniz ve e ve ınternet bağlantı sihirbazını çalıştırmanız gerekmez. Ancak, bir dosya düzeyi tarama çalıştıran bir virüsten koruma programınız varsa, Microsoft Exchange sunucu klasörlerine dışlamak için dosya düzeyinde tarama yapılandırmak önerir.

Dosya düzeyinde virüsten koruma tarayıcılar ve Exchange Server 2003 hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
823166Exchange Server 2003 ve virüsten koruma yazılımı'na genel bakış

Durum

Microsoft, bu sorunu araştırmaktadır ve yeni bilgiler hazır olduğunda bu makalede yayımlayacaktır.

Özellikler

Makale numarası: 837370 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB837370 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:837370

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com