Exchange Server 2003 a Exchange 2000 Server vyžadují překlad názvů NetBIOS pro úplnou funkčnost

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 837391 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Ve větších organizacích Microsoft Exchange Server 2003 a větší organizace Microsoft Exchange 2000 Server některé operace nefungují správně, pokud rozlišení názvů NetBIOS v síti není funkční.

Příčina

Server Exchange 2003 a Exchange 2000 ještě několik NetBIOS závislostí. Pravděpodobně používat překlad názvů NetBIOS v různých podsítích pro úspěšnou operaci všechny součásti Exchange v závislosti na topologii sítě.

Řešení

Společnost Microsoft doporučuje organizacím Exchange používat DNS a Windows Internet Name Service (WINS) pro překlad názvů. Instalace systému Exchange 2003 a Exchange 2000 v organizacích velké a podsítěmi bez WINS nebyly testovány plně. Ve velkých organizacích rozlišení názvů NetBIOS prostřednictvím vysílání pravděpodobně nebude pracovat správně. Některé funkce Exchange mohou být také ovlivněny.

Další informace

Následující funkce Exchange stále závisí na rozlišení názvů WINS:
 • Exchange Server 2003 instalační program a program instalace Exchange 2000 Server, zejména na clusterových serverech.
 • Exchange Mailbox Merge Wizard (ExMerge) v počítači Exchange 2003 a Exchange 2000 počítače.
 • Změna hesla pro poštovní schránky Exchange 2003 nebo Exchange 2000 schránky prostřednictvím Microsoft Outlook Web Access (OWA).
 • Exchange System Manager v počítači Exchange 2003 a Exchange 2000 počítače.

  Poznámka: Klienti aplikace Outlook jsou také starší než aplikace Microsoft Office Outlook 2003 navíc vyžadují překlad názvů NetBIOS.

  Následující seznam shrnuje doporučení pro umístění řadiče domény Active Directory a serverů globálního katalogu pro podporu vaší organizace:
  • Ujistěte se, zda je správně nakonfigurována služba DNS v síti rozbočovače a všechny větve.
  • Ujistěte se, zda překlad názvů a funkce DNS obě správně fungují.
  • Ujistěte se, že role hlavního serveru infrastruktury není na serveru globálního katalogu.
  • V poboček, které služba více než 10 uživatelů musí být jeden server globálního katalogu nainstalována v každém umístění obsahující servery Exchange a společnost Microsoft doporučuje zavedení dvou serverů globálního katalogu pro redundance. Pokud fyzické webu nemá dva servery globálního katalogu, můžete existující řadiče domény nakonfigurovat jako servery globálního katalogu.
  Server Exchange 2003 používá rozlišení názvů Windows API vyhledat "krátké názvy," také známé jako názvy NetBIOS. Proto server očekává vyřešit krátké názvy během operace, očekává klienta PŘÍJEMCI řešit krátké názvy při kontaktování serverů a klientů Outlook starší než Outlook 2003 očekávat vyřešit krátký název serveru. Pokud všechny klienty a servery jsou ve stejné podsíti, je nejjednodušším způsobem rozlišení krátký název pracovat nastavit WINS server.

  Vyžaduje NetBIOS serveru clusterů v systému Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows 2000 Server a Microsoft Windows NT Server 4.0, ale server clusterů nutně nevyžaduje WINS pro překlad názvů. Pokud používáte server DNS, který podporuje protokol dynamické aktualizace pro virtuální servery, serverové clustery zaregistrovat "A" prostředku záznamy DNS. Potom dotaz DNS přeložit adresu IP virtuálního serveru lze klienty. Serverové clustery však nelze zachovat z vytváření NetBIOS přes TCP/IP objekty pro virtuální servery.

  Kolize názvů nemůže nastat při použití služby WINS. V prostředí WINS může pouze jeden počítač názvem SERVERA. DNS může být více počítačů názvem SERVERA. Například jeden počítač může být názvem SERVERA.EUROPE.DOMAIN.COM a SERVERA.AMERICA.DOMAIN.COM může název jiného počítače. Uživatel, který je umístěn v doméně Amerika typy \\SERVERA, mohou připojit k SERVERA Amerika domény. Pokud uživatel, který je umístěn v doméně Amerika se chce připojit SERVERA EUROPE domény, musí uživatel zadat úplný doménový název (FQDN) SERVERA.EUROPE.DOMAIN.COM. Některé programy mohou povolit pouze položky s maximálně 15 znaků pro názvy NetBIOS. Tyto programy pravděpodobně stále fungovat, pokud mechanismus existuje předejít názvy duplicitní hostitele a Pokud příponu seznam domén DNS je k dispozici všem klientům.

  Přestože Exchange Server 2003 a Windows Server 2003 použít pro překlad názvů DNS a FQDN, Windows NT 4.0 a 5.5 Microsoft Exchange Server použít NetBIOS a WINS pro rozlišení názvů hostitelů. Pokud počítač nemá soubor LMHOSTS, musí být WINS server pro počítač se serverem Exchange 5.5 komunikovat s počítači Exchange 2003 k dispozici.

  Mnoho programů může pracovat s NetBIOS zakázán, ale nepodporuje tento typ konfigurace. Například bez NetBIOS nebyly testovány Exchange 2003 a Exchange 2000, ale pravděpodobně funkční bez NetBIOS v prostředí domény Plochý.

  Podle výchozího nastavení v systému Windows Server 2003 Kurýrní služba a služba Výstrahy jsou zakázány. Pro síťové zprávy přenášeny v systému Windows Server 2003 musí povolit a spustit tyto služby a registrační příjemce účet musí existovat v WINS.

  Další informace o službě WINS najdete na následujícím webu společnosti Microsoft:
  http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/technologies/wins.mspx

Vlastnosti

ID článku: 837391 - Poslední aktualizace: 25. října 2007 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
Klíčová slova: 
kbmt kbtshoot kbesm kbclustering kbdirectory KB837391 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:837391

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com