ShellExecute() işlevi kullanılarak başlatılan Windows XP uygulamalarındaki hatalar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 837633 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

App Paths
kayıt defteri anahtarının <a1>yol</a1> değerini, PATH ortam değişkeninde ShellExecute() işlevi kullanılarak başlatılan uygulamalar sonuna eklenir. Bu tür uygulamalar için ortam değişkeninin başına eklenecek yol değeri doğru yapılandırma içindir. Hatalı yapılandırma, uygulamalar, farklı bir Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda Microsoft Windows 2000 veya Windows'un önceki sürümlerini çalıştıran bir bilgisayarda .dll dosyalarını bulmak neden olur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name    Platform
  ------------------------------------------------------------------------
  02-Apr-2004 03:15 6.0.2800.1502  8,348,672 Shell32.dll   x86
  01-Apr-2004 23:10 5.1.2600.1363   676,864 Sxs.dll     x86
  10-Mar-2004 17:59 5.1.2600.1363   593,408 Xpsp2res.dll   x86
  01-Apr-2004 23:10 6.0.2800.1361   921,600 Comctl32.dll   x86
  01-Apr-2004 23:10           1,812 Controls.man   x86
  01-Apr-2004 23:10            621 Comctl.man    x86

  

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, değişken ShellExecute() işlevi kullanılarak başlatılan uygulama transfer edilmeden önce PATH ortam değişkeninde biçimlendirir Microsoft VBScript sarmalayıcı uygulama oluşturabilirsiniz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows XP "uygulama" başına yolları destekler. Uygulama yolu
App Paths
HKEY_LOCAL_MACHINE
kayıt defteri alt anahtarında ayarlayabilirsiniz. Yeni bir anahtar oluşturun ve sonra da uygulamanızın yürütülebilir dosya adı anahtar adı olarak kullanın. Bu anahtarın varsayılan değeri yürütülebilir dosyasının yolunu ayarlama. Windows XP, Windows XP Uygulama geçerli yolunda bulamazsa, uygulamanızın bulmak için bu girdiyi kullanır. Örneğin, Windows XP, kullanıcı Başlat menüsünde Çalıştır ' ı tıklatır ve uygulamanın yalnızca dosya adını içerir veya bir kısayol simgesini bir yol ayarını içermiyorsa bu girdiyi kullanır.

Ayrı bir klasöre yerleştirilen .dll dosyalarının konumunu belirlemek için <a0></a0>, yol adında ve .dll dosyaları için yol değerini ayarlayın başka bir kayıt defteri değer girdisini de ekleyebilirsiniz. Örneğin, uygulama yolları kayıt defteri anahtarının değeri veri giriş path .dll dosyalarının yolunu olduğu, aşağıdaki gibi yapılandırın:

Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows\currentversion\app Paths\ Application executable file name
Değer adı: yol
Veri değeri: path
REG_SZ türü:

PATH ortam değişkeni varsa, programı başlatmak için ShellExecute() işlevi kullanırsanız, Windows XP path değeri ekler.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 837633 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbenv kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB837633 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:837633

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com