Ukázkový program USBView.exe neprovede výčet zařízení pro systémy starší než Windows XP SP1 počítačů

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 838100 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Použijete-li USBView.exe program výčet zařízení universal serial bus (USB) a hostitelského řadiče můžete zaznamenat následující příznaky:
 • Problém A - hostitelské řadiče USB 2.0 nejsou uvedeny v počítačích se systémem Microsoft Windows 2000.
 • Problém B - zařízení USB připojené nejsou zobrazeny.

  Verzi programu USBView.exe, který je sestaven pomocí systému Windows XP Service Pack 1 systému Windows rozvoj DDK (Driver Kit) nezobrazuje žádné zařízení USB, spustíte-li vzorek v následujících operačních systémech:
  • Verze systému Microsoft Windows XP.
  • Všechny verze systému Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows Millennium Edition nebo Microsoft Windows 98.

Příčina

Problém A - hostitelské řadiče USB 2.0 nejsou uvedeny v počítačích se systémem Windows 2000

USBView.exe program neprovede výčet hostitelské řadiče USB 2.0 v počítačích se systémem Windows 2000, protože dvě různé balíčky ovladače USB spustit v počítačích se systémem Windows 2000 takto:
 • První zásobníku se používá pro hostitelské řadiče USB 1.1.
 • Druhý zásobník se používá pro hostitelské řadiče USB 2.0.
Oba balíčky ovladačů USB vytvořit symbolický odkaz názvy, které mají následující formát, kde x představuje číslo instance:
\DosDevices\HCDx
Oba balíčky ovladačů USB spustit instanci číslo 0. Toto chování znamená, že oba balíčky ovladačů vytvořit následující název symbolického odkazu:
\DosDevices\HCD0
Zásobník ovladačů USB 2.0 se pokusí vytvořit název tohoto symbolického odkazu Po Zásobník ovladačů USB 1.1 vytvoří název symbolického odkazu. Proto není vytvořen název symbolického odkazu a hostitelského řadiče USB 2.0 nelze přistupovat prostřednictvím symbolického odkazu.

Problém B - zařízení USB připojené nejsou zobrazeny.

Zásobník ovladačů USB, který je součástí systému Windows XP SP1 obsahuje podporu pro nové řízení vstupu a výstupu (IOCTL) s názvem takto:
IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION_EX
Tento požadavek IOCTL nahradí starší verzi IOCTL, s názvem IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION. Starší verze IOCTL byl použit v předchozích verzích programu USBView.exe.

USBView.exe program byl upraven použít tento požadavek IOCTL novější, protože vrací informace o tom, zda je zařízení USB pracuje vysokou rychlostí.

Pokud se pokusíte použít IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION_EX na dřívějšími verzemi systému Windows XP SP1 počítačů, pokus se nezdaří. Navíc je zobrazeny žádné informace o zařízení USB.

Řešení

Problém A - hostitelské řadiče USB 2.0 nejsou uvedeny v počítačích se systémem Microsoft Windows 2000

Vedle podpory používání název symbolického odkazu, nový zásobník ovladačů USB podporuje použití rozhraní zařízení založený na identifikátoru GUID.

Na EnumerateHostControllers funkce v souboru Enum.c zahrnuje části, jejíž komentáře popisují, jak lze pomocí této techniky můžete vytvořit výčet hostitelského řadiče. Tato funkce zjistit, kdy je spuštěn v počítači se systémem Windows 2000 můžete upravit. Potom můžete výčet založený na identifikátoru GUID metoda a metoda symbolický odkaz vytvořit výčet všech hostitelských řadičů USB.

Problém B - zařízení USB připojené nejsou zobrazeny.

Můžete změnit všechny výskyty nové IOCTL, IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION_EX, USBView.exe program. IOCTL můžete upravit tak, že pokud IOCTL není úspěšné, USBView.exe program přejde pomocí starší verze IOCTL, IOCTL_USB_GET_NODE_CONNECTION_INFORMATION.

Toto převzetí nastavení umožňuje program USBView.exe stále zprávu, zda zařízení pracuje vysokou rychlostí v počítači se systémem Windows XP SP1 nebo pozdější verze systému Windows. Navíc toto převzetí nastavení také zobrazí zařízení USB dřívějšími verzemi systému Windows XP SP1 počítačů.

Další informace

Tento problém byl vyřešen v sadě Windows Server 2003 Service Pack 1 DDK.

Vlastnosti

ID článku: 838100 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Driver Development Kit
Klíčová slova: 
kbprb kbmt KB838100 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:838100

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com