Çevrimiçi içeriği yürütmeye çalıştığınızda aldığınız hata 0xC00D10B3

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 838101 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ses içeriği veya çevrimiçi bir kaynaktan video içeriği oynatmaya çalıştığınızda, aşağıdakilerden aşağıdaki hata iletilerini alırsınız:
0xC00D10B3: Windows Media Player bu dosyayı yürütemiyor. ınternet'e ya da dosyanın bulunduğu çıkarılabilir medyayı takın ve sonra dosyayı yeniden oynatmaya çalışın.
Windows Media Player dosyayı yürütemiyor. Dosya ınternet'te ise, ınternet'e bağlanın. Dosyanın bulunduğu, çıkarılabilir bir depolama kartı, depolama kartı takın.
Windows Media Player, çalma listesindeki hiçbir öğeyi yürütemiyor. Ek bilgi için bir maddeyi yürütülemiyor tıklatın ve sonra hata ayrıntıları'nı sağ tıklatın.

Neden

Bu sorun, oyuncu, bir ağa bağlı olup olmadığını algılamak Microsoft Windows Media Player otomatik olarak çalışması nedeniyle oluşur. Windows Media Player bir ağ bağlantısı algılayamıyorsa ve çevrimiçi içeriği yürütmeye çalıştığınızda, "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata alırsınız.

Tarayıcınız Çevrimdışı Çalış için ayarlanırsa bu sorun büyük olasılıkla ortaya çıkar. Bazı güvenlik duvarları da bu hata kaynaklanan sorunların neden olabilir.

Çözüm

Oyuncunun her zaman oyuncu bir ağa bağlı olduğunu varsaymak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
  2. Player Ayarları altında <a1>Player</a1> sekmesinde (diğer komutları geçersiz kılar) ınternet'e Bağlan</a0> onay kutusunu işaretleyin.
Not ınternet'e bağlanmak için kullanacağınız yöntem doğrulamak için ınternet Bağlantı Sihirbazı'nı çalıştırmak için de olabilir. Bu sihirbazı çalıştırmak için Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, icwconn1.exe yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Güvenlik duvarınız varsa, doğru bağlantı noktaları açık olduğundan emin olmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/serve/firewall.aspx#PortAllocation

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Aşağıda, ınternet'e (diğer komutları geçersiz kılar) seçeneği hakkında daha fazla bilgi verilmektedir:
  • Bu seçenek, diğer özellikleri açık olsa bile Windows Media Player ınternet'e bağlanıp bağlanmadığını belirtir. Örneğin, hatta Çevrimdışı Çalış seçeneğini açık olduğunda bağlayın.
  • Bu seçeneği belirlediğinizde, bilgisayarınız çevrimiçiyken player özellikleri ınternet bağlantısı gerektiren her zaman bağlanabilirsiniz emin. Örneğin, Ortam Kılavuzu bağlanabilirler.

Özellikler

Makale numarası: 838101 - Last Review: 17 Kasım 2006 Cuma - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Media Player 9 Series
  • Microsoft Windows Media Player 9 Series for Windows XP
  • Microsoft Windows Media Player 10
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB838101 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:838101

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com