Birleştirme veya dış bir istemciden bir iç etki alanı, Microsoft ISA Server 2006 veya ISA Server 2004 veya Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway, Orta Business Edition erişmek için sanal özel ağ nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 838239 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

<a1></a1> BIR sanal özel ağ (VPN) ınternet gibi genel veya paylaştırılmış ağlar üzerindeki bağlantıları kapsayan özel bir ağ uzantısıdır. Noktadan noktaya özel bağlantıya öykünen biçimde, paylaştırılmış veya genel ağ üzerinden bir VPN kullanarak, iki bilgisayar arasında veri gönderebilirsiniz. VPN bağlantıları, evdeki çalışma veya ınternet gibi ortak bir ağ tarafından sağlanan alt yapısını kullanarak, bir kuruluşun sunucusuna uzaktan erişim bağlantısı elde etmek için Seyahat kullanıcılara izin verir.

Bu makalede, ISA Server VPN için farklı senaryoları. nasıl yapılandırılacağı hakkında anlatılır

Daha fazla bilgi

ISA Server VPN bağlantıları için siteler ve VPN erişimi şirket ağına uzak istemci yapılandırmanıza ve yönetmenize olanak sağlar. Siteler için VPN bağlantıları için yerel ve uzak bilgisayarlarda VPN ağ geçidi yapılandırın.

ISA Server veya Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway, siteler için VPN bağlantılarında, Orta Business Edition sunucusu yapılandırmak için şu adımları izleyin:
  1. VPN erişim'i etkinleştirmenizi ve ISA Server Yönetimi MMC ek bileşeninde VPN özelliklerini ayarlayın.
  2. Uzak sitede göstermek için bir site için site ağ nesnesi oluşturun.
  3. ISA veya Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway, Orta Business Edition Server Ağ yolu trafiği belirtmek için ağlar arasında akan kuralları.
  4. Trafik denetimi ve süzmek için erişim kurallarını yapılandırın.
ISA Server'da siteler için VPN yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=60490
ISA Server Enterprise Edition'da siteler için VPN yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc713314.aspx
Uzak siteye VPN bağlantıları için ISA Server'çubuğundaki VPN karantina yetenekleri, bir şirket güvenlik gereksinimlerini uyum doğrulandı kadar karantinaya alınan VPN istemciler ağdaki VPN istemcileri dahil etmek için kullanabilirsiniz. Doğrulama işleminden sonra istemcilere nitelemek için VPN istemcileri, VPN istemcileri ağa taşınır. Karantinaya alınan VPN istemcilerinin ağ ve VPN istemcileri ağa ISA Server güvenlik duvarı erişim ilkesine bağlı olur. Bu VPN ağ kaynaklarına istemci erişimini denetlemenize yardımcı olur.

ISA Server'ı kullanan güvenli uzaktan erişimin nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=58803
Gezici istemciler için sanal özel ağ (VPN) işlevselliği sağlamak için ISA Server'ı yapılandırmak için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=35247
ISA Server Enterprise Edition tabanlı bilgisayarlarda, gezici istemciler için sanal özel ağ (VPN) işlevleri sağlamak üzere yapılandırmak için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=34637
Görünüm ve ISA Server VPN dağıtımı hakkında daha fazla bilgi için "Nasıl yapılır" makaleleri, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc302453.aspx
VPN ile ilgili sorunların nasıl giderileceği hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=55241

Özellikler

Makale numarası: 838239 - Last Review: 17 Kasım 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 Standard Edition
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 Enterprise Edition
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Enterprise Edition
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Standard Edition
  • Windows Essential Business Server 2008
  • Microsoft Forefront Threat Management Gateway, Medium Business Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbisa2006swept kbinfo kbhowto KB838239 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:838239

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com