Düzeltme: Visual Studio .NET IDE içinde çalışan bir Visual C# .NET proje için ıntellisense özelliği durdurur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 838470 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Visual C# .NET kullanarak oluşturduğunuz proje komut satırı bir yap? gerçekleştirdikten sonra Microsoft Visual Studio .NET 2003 ıDE'DE projeyi açtığınızda, proje için Microsoft ıntellisense özelliği çalışmaz.

Neden

Visual C# .NET kullanarak oluşturulan bir projedeki bir komut satırı oluşturma çalıştırdığınızda, proje için ıntellisense özelliği sağlamak için Visual Studio .NET IDE kullandığı dosyasının hatalı doldurulur. Visual Studio .NET IDE içinde proje açtığınız bir sonraki seferde, Visual Studio .NET IDE bu dosyadaki veri yorumlayamadığı için ıntellisense özelliği çalışmaz.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Visual Studio .NET 2003 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  -------------------------------------------------------
  09-Mar-2004 17:39 7.10.4069.0 794,624 Cslangsvc.dll

Pratik Çözüm

Visual Studio .NET IDE .projdata dosya proje için ıntellisense özelliği sağlamak için kullanır. Bu dosya gizli bir dosyadır. Bu projeyi Project Name \Debug klasöründe bulunur. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, .projdata dosyasını silin. Projenizi MyProj olarak adlandırılmışsa, örneğin, aşağıdaki dosyayı silin:
MyProj\Debug\MyProj.projdata
Yeniden .projdata dosya sildikten sonra Visual Studio .NET IDE bunu otomatik olarak oluşturur.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft ürün güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 838470 - Last Review: 15 Mayıs 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Academic Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbvsnet2003presp1fix kbfix kbbug kbqfe kbhotfixserver KB838470 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:838470

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com