Exchange 2000 veya Exchange 2003 çalışan bir bilgisayarda ertelenmiş teslim sırasındaki iletiler performans sorunlarına neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 838644 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Exchange 2000 Server veya Microsoft Exchange Server 2003 çalıştıran bilgisayarlar ertelenen iletileri ertelenmiş teslim sırası dolu yüksek CPU kullanımına karşılaşabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Kullanıcılara Msexchmasteraccountsıd</a0> özniteliği silerek devre dışı bırakılmış çok sayıda ileti gönderilir.
 • Ertelenen iletileri Exchange 2000 ertelenmiş teslim sırası dolu.
Örneğin, iletinin, teslim edilemeyen ileti ertelenmiş teslimi sıraya eklendiğinde, planlanan teslim tarihi kadar ertelenmiş teslim sırasındaki kaldırılmaz. Iletiyi yine de, planlanan teslim zaman teslim edilemezse, iletinin, sıradan ileti el ile silinceye kadar ertelenmiş teslim sırası ile döngüleri. Ertelenmiş teslimi sıra etkin ve teslim edilemeyen ileti içeren bir önemli performans etkileri olabilir.

Artık posta kutusu etkin kullanıcılar için ileti gönderildiğinde iletileri yarım saatte ertelenmiş ve büyük sayılar birikebilecek. Iletiler sürekli bilgi deposunu ve ertelenen teslim sıraya geri cycled.

Aşağıdaki koşullar, ertelenmiş teslim sırasındaki birikebilecek iletilerinin neden olabilir:
 • Posta kutusu taşındığı sırasında BIR ileti, kullanıcılar posta kutusuna gönderilir.
 • Posta kutusu etkin kullanıcı Msexchmasteraccountsıd özniteliği silinir.

Çözüm

Server 2003 değişimi

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft Exchange Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
836993En son Exchange Server 2003 hizmet paketleri nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Ağustos 2004 tarihli elde edilir Exchange 2000 Server Service Pack 3 sonrası güncelleştirme toplaması.

Exchange 2000 Server

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870540Ağustos 2004 Exchange 2000 Server Service Pack 3 Sonrası Toplu Güncelleştirme Kullanılabilirliği (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Bileşeni: AKTARıM CORE

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version   Size   File name
----------------------------------------------------
30-Apr-2004 17:24 6.0.6589.0  507,904 Phatq.dll
Not Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu düzeltme Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 3 (SP3) gerektirir. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378En son Exchange 2000 Server Hizmet Paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 838644 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbfix kbexchange2000presp4fix kbbug KB838644 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:838644

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com