Düzeltme: Konuşma altyapıları çalışmıyor ve konuşma Denetim Masası'nı açtığınızda hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 838659 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Tanıma veya birleştirme yapmak için konuşma altyapıları kullandığınızda, yerel sabit diskinizde ek sözcükleri tutulacağı CurrentUserLexicon dosya kaydedebilirsiniz. Bazı durumlarda, CurrentUserLexicon dosya bozulabilir. Bu durumda, konuşma tanıma (SR) altyapısı ve metinden konuşmaya (TTS) motorunu çalışmaz. Bu makalede olası nedenleri açıklanır ve sorunu düzeltmeyi bir dosya.

Belirtiler

Konuşma tanıma (SR) altyapısı ve metinden konuşmaya (TTS) motorunu herhangi bir uygulama çalışmaz. Konuşma Denetim Masası'nı açtığınızda, aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz:
Gerekli bir konuşma motoru oluşturulamadı çünkü istenen görev gerçekleştirilemiyor. Lütfen farklı bir altyapı ve/veya farklı bir ses aygıtını seçin.

Neden

Şimdilik, sorununun belirli nedeni bilinmiyor. Ancak, olası nedenler şunlardır:
 • Hatalı yapılandırılmış bir ses aygıtı
 • Bozuk kayıt profili
 • Bozuk kullanıcı sözlüğü veritabanı (CurrentUserLexicon)
CurrentUserLexicon bozuk olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, aşağıdaki klasörde bulunan .dat dosyasını bir Onaltılı düzenleyicisi kullanın:
\Documents and Settings\ UserName \Application Data\Microsoft\Speech\Files\UserLexicons
Kullanıcı sözlüğü veritabanı, dosya yalnızca 0x00 bayt değerleri içerir ve diğer veri değerlerini içeren, büyük olasılıkla bozulmuş.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bozuk bir kullanıcı sözlüğü dosyasını silin. Sistem, boş bir dosyanın sürümünü sonra yeniden oluşturur. Bundan sonra altyapı SR ve TTS altyapısı çalışabilir.

NotKullanıcı sözlüğü dosyasını silerseniz, önceden eklenen tüm kullanıcıya özgü sözcük dağarcığı kaybedersiniz.

Kullanıcı sözlüğü dosyasını silmek için aşağıdaki klasörü silin:
\Documents and Settings\ UserName \Application Data\Microsoft\Speech\Files\UserLexicons

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.


Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version   Size   File name
  --------------------------------------------------
  09-Mar-2004 22:26 6.0.1518.0 696,320 Sapi.dll

Durum

Microsoft, Microsoft bir hata olduğunu onaylamıştır, bu makalenin "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen ürünleri.

Özellikler

Makale numarası: 838659 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Speech Software Development Kit (SDK) 5.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbqfe kbhotfixserver KB838659 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:838659

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com