Windows Hak Yönetimi Hizmetleri 1.0 Service Pack 1'deki yeni özelliklerin açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839178 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Microsoft Windows Rights Management Services 1.0 Service Pack 1 (RMS SP1) bulunan yeni özellikleri açıklar.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows Server 2003 ailesi işletim sistemleri yardımcı güvenlik sağlamanızda dijital içerik duyarlı Web içeriği, belgeler ve e-posta için RMS. Kullanıcılar içeriği kimlerin açabileceğini, okuyabileceğini, değiştirebileceğini veya dağıtabileceğini tanımlayabilir. Ayrıca, kuruluşlar, hakları kullanıcı içeriği için uygulayabileceğiniz ilkelerini zorlamak ilke şablonları oluşturabilirsiniz.

RMS 1.0 Service Pack 1 (SP1), aşağıdaki yeni özellikleri için destek sağlar.

RMS sunucusuna ve ınternet bağlantısı çalıştıran sunucuya kaydolma desteği

Önceki sürümde, RMS çalışmakta olan sunucu Microsoft kayıt hizmetiyle kaydolması için ve sunucu licensor kök sertifikasını almak üzere ınternet'e gerekiyordu. RMS 1.0 SP1, Microsoft kayıt hizmetten hala kök sunucusu licensor sertifika istemeniz gerekir. Ancak, bunu kullanarak ınternet bağlantısı olan başka bir bilgisayara isteyebilirler. RMS çalıştıran sunucu için sağlanan sonra bu sunucuyu kök sunucusu licensor sertifika alabilirsiniz.

Self-activating istemcileri

Önceki sürümde, makine sertifikaları ve istemci bilgisayarlar için lockboxes Microsoft etkinleştirme hizmetine ' karşıdan yükleme gerekiyordu. RMS 1.0 SP1, makine sertifikaları ve lockboxes istemci yüklendiğinde otomatik olarak oluşturulur. Microsoft etkinleştirme hizmetine yapılan bağlantı gerekli değildir.

Daha fazla istemci türleri için destek

Bu sürümde, RMS istemcisi taşınabilir aygıtlar ve sunucu hizmetleri ile birlikte kullanabilirsiniz. RMS sunucusuna yönetici olarak hizmetlerinizi kullanmaya çalıştıklarında sunucu sertifika bu istemcilere sağlar olup olmadığını denetleyebilirsiniz.

Birden çok dil şablonlarını desteği

Önceki sürümde, şablonlar, ınternet Explorer'ın dil ayarları temel. Bu sürümde, RMS Yönetim Web sayfası aracılığıyla bir şablon oluşturmak için kullanmak istediğiniz dili belirtebilirsiniz.

Akıllı kart kullanarak, istemci kimlik doğrulaması desteği

Bu sürümde, RMS istemcisi aşağıdakileri yapmak için akıllı kart sertifika x.509 depolanan kimlik bilgilerini kullanabilirsiniz:
  • Kullanıcı kimlik bilgileri RMS sunucusuna kimlik doğrulaması.
  • Haklar hesap sertifikaları (RACs) edinin.
  • Lisans'ı kullanın.
Microsoft Windows Server 2003</a0> ailesi için RMS hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/technologies/featured/rms/default.mspx

Özellikler

Makale numarası: 839178 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Rights Management Services 1.0 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbhowto KB839178 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839178

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com