Düzeltme: özel uygulamalar oluşturduğunuzda Windows Media bileşenleri bellek sızdırıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839203 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ses ve video the Windows Media 9 Series Software Development Kit'e (SDK üzerinde) yerleşik olan ve, yakalamak için özel uygulamalar oluşturduğunuzda (Geliştirici), bellek kullanımı sürekli bir artış görebilirsiniz. Örneğin, sanal bayt sayısını, özel bayt ve çalışma kümeleri, bellek kullanımı sürekli bir artış dikkat edin.

Neden

Bu sorun aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşabilir:
 • Grafikten dosya havuzu süzgeci kaldırmadan SetFileName() yöntemi ça?r?ld???nda, DirectShow .asf dosya yazıcısı sızdırıyor. Dosya adı dizesi ile ilişkili olan bellek sızdırıyor.
 • Windows Media SDK biçimi nedeniyle medya türü yapıları ayrılan ve serbest bellek sızdırıyor.

Çözüm

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımladı, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia9-KB839203-ENU.exe package now.Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  12-Feb-2004 09:42 9.0.0.3125    241,664 Qasf.dll     
  19-Mar-2004 11:24 9.0.0.3148   2,070,640 Wmvcore.dll

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Şimdilik, bu makalenin önceki bölümlerinde listelenen dillerde paketleri kullanılabilir. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;[LN];CNTACTMS
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan sorun nedeniyle bellek artar yanı sıra, bazı yakalama uygulamalar tarafından öbek parçalanması nedeniyle oluşan sorunları da karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlar, desteklenen platformlar üzerinde Düşük Parçalanma Yığın (LFH) seçeneği etkinleştirilerek çözümleyebilirsiniz.

Düşük Parçalanma Yığın hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa366750.aspx

Özellikler

Makale numarası: 839203 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media 9 Series Software Development Kit
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdownload kbfix kbhotfixserver KB839203 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839203

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com