Hizmetleri kapattığınızda veya Windows Small Business Server 2003 tabanlı bir bilgisayarı yeniden başlatın, beklenmedik biçimde durabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839262 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kapatmak veya Microsoft Windows Small Business Server 2003 tabanlı bir bilgisayarı yeniden başlatın, hizmetler düzgün kapatılabilir önce bilgisayarda çalışan hizmetler hemen vermeyebilir. Bazı durumlarda, bu hizmetlerin sert sonlandırılmasını veri kaybına neden olabilir.

Neden

Bu sorun, Windows Small Business Server 2003 Kur programını yanlış bir REG_DWORD türüne WaitToKillServiceTimeout kayıt defteri değerini değiştirdiği için oluşur. Bu değeri türü REG_SZ olması beklenir. Bu nedenle, sistem WaitToKillServiceTimeout değeri 0-milisaniyelik zaman aşımı olarak yorumlar ve hemen çalışan hizmetlerin sona erdirir.

Çözüm


Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, WaitToKillServiceTimeout kayıt defteri değerini silin ve sonra WaitToKillServiceTimeout değeri türü REG_SZ olarak yeniden oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control
 3. WaitToKillServiceTimeout değerini sağ tıklatın, sonra Sil ' i tıklatın ve sonra da kayıt defteri değerini kaldırılmasını onaylamak için Evet ' i tıklatın.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin sol bölmesinde, denetimi sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra Dize değeri ' ni tıklatın.
 5. Aşağıdaki kayıt defteri değerini oluşturun:
  • Değer adı: WaitToKillServiceTimeout
  • Değeri türü: REG_SZ
  • Veri değeri: 120000
 6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Durum

Microsoft, bunun bu makalenin "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 839262 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnofix kbbug KB839262 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839262

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com