Düzeltme: BizTalk Server 2006 veya BizTalk Server 2004 HTTP üzerinden BizTalk Server 2002 güvenilir alış irsaliyeleri reddeder

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839336 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft BizTalk Server 2002 ve Microsoft BizTalk Server 2006 veya Microsoft BizTalk Server 2004 arasında güvenilir ileti alışverişi, BizTalk Server 2002 tabanlı sunucunuzun güvenilir alış irsaliyeleri BizTalk Server 2006 tabanlı sunucu veya BizTalk Server 2004 tabanlı sunucu reddedebilir. Bu sorun oluştuğunda, iki aşağıdakine benzer hata iletileri alıyorsunuz:

<a1>Ileti</a1> 1
BizTalk Server'da hatası.

Ayrıntılar:
------------------------------
[0x1439] Veri Çözümleyicisi bileşen tanır. Buna göre bir değiş tokuş neden olmuş olabilir.%0
belirtimi eksik veya geçersiz olan veya olmayan veriler kaynaklanabilir.
Geçerli. Değiş tokuş belirtimi (varsa) hem de verileri eşleştiğini doğrulayın.

[0x1730] sıra KIMLIĞI askıya: "{862C654C-41BC-49 D 0-8E62-9FD8687EF7AF}"
<a1>Ileti</a1> 2
BizTalk Server'da hatası.

Ayrıntılar:
------------------------------
[0x012a] tüm başarısız iletimleri yeniden deneyin.

[0x172f] sunucu güvenilir ileti için okundu bilgisi almadı.

[0x0156] sunucu, ileti sistemi bağlantı noktası işleme bitiremedi

Çözüm

BizTalk Server 2006

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, kayıt defterini değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için <a0></a0>, "" bölümündeki adımları izleyin.

BizTalk Server 2004

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft BizTalk Server 2004 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
888751En son BizTalk Server 2004 hizmet paketi nasıl elde edilir
Önemli Hizmet paketini yükledikten sonra kayıt defterini değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için <a0></a0>, "" bölümündeki adımları izleyin.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date    Time  Version   Size   File name
  ----------------------------------------------------------------------------------
  01-Apr-2004 18:56 3.0.5268.0 266,240 Microsoft.biztalk.pipeline.components.dll

Not Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu dosyaları içeren en son düzeltme, ek dosyalar da içerebilir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

BizTalk Server 2004

Bu sorun, BizTalk Server 2004 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

BizTalk Server 2006 ve BizTalk Server 2004 için güvenilir bir alış irsaliyesi UTF-8 kodlama türünü içeren bir XML bildirimi otomatik olarak eklemek için bu sorun oluşur. Bu okundu bilgisi, BizTalk Server 2002 tarafından HTTP aktarımı alındığında, belge bir dize olarak dönüştürülür ve kodlama türü artık geçerli değil. Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için <a0></a0>, kayıt defterindeki bir DWORD değeri oluşturun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatmak için Tamam ' ı tıklatın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulup tıklatın:
  \HKey_Local_Machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\BTSSvc.3.0\
 3. Düzen menüsünden Yeni ' yi tıklatın ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. Değer adı için SkipReceiptXmlEncoding yazın. Değer verisi için tür 0 veya 1.

  Not Varsayılan olarak <a0>Değer verisi</a0> özelliğinin değeri 0'dır. Bu özellik değeri için 1 olarak ayarlarsanız, bu düzeltmeyi etkinleştirin.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Özellikler

Makale numarası: 839336 - Last Review: 1 Haziran 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft BizTalk Server 2006 Enterprise Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2006 Developer Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2006 Standard Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbiztalk2004sp1fix kbfix kbbug kbhotfixserver kbqfe KB839336 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839336

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com