Expression Web, SharePoint Designer veya FrontPage'de Web Sayfası Önizleme "Tarayıcı içinde Önizleme" seçeneğini kullanarak metnin konumunu değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839358 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Tarayıcı içinde önizleme, herhangi bir metin konumunu kullanarak Microsoft Expression Web, Microsoft Office SharePoint Designer 2007 veya Microsoft FrontPage'de Web sayfası önizleme resimleri veya diğer öğeleri değiştirmek ve tarayıcı penceresini yeniden boyutlandırırken tarayıcı penceresinde taşıyın.

Neden

Bu sorun, Web sayfası üzerinde nesneleri konumlandırmak için mutlak konumlandırma kullandığınızda oluşur. Mutlak konumlandırma sayfasında bir tam konumunda bir öğe koymak verir.

Sayfadaki diğer öğeleri bir konumlandırılmış bir sayfa öğesi bağımsızdır. Öğenin sol üst köşesinde, piksel koordinatlarda her zaman olduğu şekilde konumlandırılır. Bu davranış, diğer öğeleri, float, üstünde birlikte hareket eder veya arkasındaki metin öğeleri gibi diğer öğeleri sit satır içi öğenin farklı olur. Metin konumlandırılmış öğelerin akmaz.

Öğe, farklı ekran çözünürlüklerinde görüntülediğinizde, amaçladığınız gibi öğe, hala belirttiğiniz piksel koordinatlarda görünmesine rağmen öğenin yerleştirilmesini değil. (Metin gibi) diğer sayfa öğeleri farklı olarak görüntülenir, çünkü ekran çözünürlüğü değişiklikler, düzeni de değiştiğinde. Sayfalarınızı tüm site ziyaretçilerine düzgün biçimde görüntülendiğinden emin olun, sayfalarınızı çeşitli tarayıcılarda ve ekran çözünürlükleri sınayın.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, çeşitli öğeleri yerleştirmek için tabloları kullanabilirsiniz. Tablo oluşturduğunuzda, sayfa boyutu genişliği yüzdesini yerine bir kümesi piksel genişliğe kullanmanız gerekir. Nesneleri, resimler, metin ve diğer öğeleri farklı bir tablo hücrelerine yerleştirin.

Bir <a0>Düzeltme</a0> genişliği tablo oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Ekleme noktasını tabloyu eklemek istediğiniz yere yerleştirin.
 2. Tablo menüsünde Ekle ' nin üzerine gelin ve sonra Tablo</a1>'ı tıklatın.
 3. Piksel cinsinden onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra tablo, piksel cinsinden olmasını istediğiniz genişliği yazın.
 4. Satırları</a0> kutusunda, istediğiniz satır sayısını yazın.
 5. Sütunlar</a0> kutusunda, istediğiniz sütun sayısını yazın.
 6. Hizalama</a0> kutusunda tablonun sayfa üzerindeki konumunu seçin.
 7. Kenarlık</a0> kutusunda, piksel cinsinden tablo kenarlığı için istediğiniz genişliği yazın. Kenarlık istemiyorsanız, 0 yazın.
 8. Tablo (hücrenin kenarlığı ile içeriği arasındaki boşluk) hücre doldurmasını değiştirmek için <a0></a0>, hücre doldurma kutuya bir sayı yazın.
 9. Tablo (hücreler arasındaki boşluk) hücre aralığını değiştirmek için <a0></a0>, hücre aralığı kutusuna bir sayı yazın.

Özellikler

Makale numarası: 839358 - Last Review: 4 Haziran 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office SharePoint Designer 2007
 • Microsoft Expression Web
 • Microsoft Office FrontPage 2003
 • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB839358 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839358

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com