Windows XP Professional'da, 3 GB'ı kullandığınızda "Gecikmeli yazma başarısız" hata geçiş

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839490 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Kullandığınız / 3 GB iş istasyonundaki bir Microsoft Windows XP Professional tabanlı, Boot.ini dosyasındaki geçin ve iş istasyonu, bazı grafik bağdaştırıcıları ile yapılandırılmış, Windows çekirdek hizmetler için kullanılabilir olan bellek tüketebileceği. Bu nedenle, Windows disk hizmetlerini kurtarılamaz bir dosya sistemi Bozulması ile başarısız olabilir ve aşağıdakine benzer bir "Gecikmeli Yazma disketi" hata iletileri alabilirsiniz:
Gecikmeli yazma başarısız
file name dosya yazılamıyor.
Kısa bir süre sonra Windows başladıktan sonra bu sorun oluşabilir.

Neden

Grafik bağdaştırıcısının Windows XP Professional tabanlı iş istasyonunda fazla sistem sayfa tablosu girdisi (PTE) kullanır; Windows Çekirdeği için yeterli bellek adresleri kullanılamaz, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  04-May-2004 19:13 5.1.2600.1524  1,912,320 Ntkrnlmp.exe   
  04-May-2004 19:13 5.1.2600.1524  1,968,128 Ntkrnlpa.exe   
  04-May-2004 19:13 5.1.2600.1524  1,940,480 Ntkrpamp.exe   
  04-May-2004 21:07 5.1.2600.1524  2,064,256 Ntoskrnl.exe   Not Bu düzeltme, kullandığınız ortaya çıkabilecek veri bozulması sorununu giderir / 3 GB fazla sistem sayfa tablosu girdisi, bir grafik bağdaştırıcısı için yapılandırılmış olan Windows XP Professional tabanlı bir iş istasyonunda geçin. Ancak, düzeltme, bir grafik bağdaştırıcısı sürücüsü tarafından neden olduğu performans sorunları gidermez. Bir grafik bağdaştırıcısı sürücüsü tarafından neden olduğu performans sorunlarını gidermek için <a0></a0>, güncelleştirilmiş sürücüler kullanılabilir belirlemek için grafik bağdaştırıcısının üreticisine başvurun.

Grafik bağdaştırıcınızın üreticisine başvurma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm kullanarak çözebilirsiniz / USERVA 2944 = kullanılabilir kullanıcı belleği adres alanını azaltmak için Boot.ini seçeneği.

/USERVA anahtarı hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
316739Boot.ini Dosyasında /USERVA Anahtarını Kullanarak /3GB Yapılandırmaları Ayarlama

Not Bu ayar, üzerinde 90 KB'lık boş sistem PTES oluşturmak. Bu, herhangi bir işletim sistemi, veritabanı ve yedek kullanım için yeterli olmalıdır.
Önemli Microsoft Ürün Destek Hizmetleri için bellek aralığı'nı kullanarak önerir / USERVA 2900-3030 aralığı içinde bulunan anahtarı. Bu sayfa tablosu girdileri şu anda gözlenen tüm sorunlar için yeterince büyük bir sistem havuzu sağlamak geniş aralıktır.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 839490 - Last Review: 10 Haziran 2008 Salı - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbqfe kbhotfixserver KB839490 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839490

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com