Nemôžete otvoriť súbor akcií alebo skupinovej politiky modulov na radiči domény

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 839499 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Nemôžete otvoriť súbor akcií alebo skupinovej politiky modulov na doménovom radiči systému Windows Server 2003 alebo v radiči domény systému Windows 2000 Server. Keď prihláste sa do radiča domény lokálne a potom skúste otvoriť akcií v radiči domény, dostanete výzvy opakovaných heslo a nemôžem otvoriť akcií. Tento problém môžete vyriešiť zmenou databázy registry.


Upozornenie Ak databázu registry upravíte nesprávne pomocou editora databázy Registry alebo pomocou inej metódy, môžu nastať vážne problémy. Tieto problémy môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že je možné vyriešiť tieto problémy. Úpravu databázy registry na vlastné riziko.

PRIZNAKY

Scenár č.1 – Server Message Block (SMB) podpísanie vypnutá pre službu Pracovná stanica na radiči domény, ale podpisovanie blokov SMB sa vyžaduje pre službu Server na rovnakom radiči domény
Scenár č.2 - podpisovanie blokov SMB vypnutá pre službu Server na radiči domény, ale podpisovanie blokov SMB sa vyžaduje pre službu Pracovná stanica na rovnakom radiči domény

RIESENIE

Ak chcete odstrániť toto správanie, postupujte nasledovne:

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2677786
Dôležité Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Avšak, môžu spôsobiť vážne problémy ak databázu registrov upravíte nesprávne. Preto sa uistite, že ste postupovali správne. Doporučujeme zálohovať databázu registrov skôr, ako zmeníte jej hodnoty. Potom, môžete obnoviť databázu registrov, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy registry nájdete v časti Ako zálohovať a obnovovať databázu registry v systéme Windows XP.

Krok 1 - Zmena databázy registry

Krok 2 - reštartujte službu Server a službu Pracovná stanica

Krok 3 - aktualizácia podiel Sysvol

Krok 4 - nastaviť nastavenia politiky SMB

Krok 5 - spustiť pomôcku skupinovej politiky aktualizácia

Krok 6 - skontrolujte denník udalostí aplikácie

Krok 7 - kontrolu hodnôt databázy registry

Krok 8 - skontrolovať SMB podpise nastavenia politiky pomocou modulu Výsledná sada politík (RSoP)

Ďalšie zdroje

Toto správanie sa prejavuje, ak SMB podpisový nastavenia pre službu Pracovná stanica a služba Server navzájom odporujú. Budeš konfigurovať radič domény v tomto smere, službu Pracovná stanica na radiči domény nemôže pripojiť na radič domény Sysvol podiel. Z tohto dôvodu nie je možné spustiť modulov skupinovej politiky. Tiež ak SMB podpisový politiky sú nastavené politika zabezpečenia radiča domény predvolené, tento problém ovplyvňuje všetky radiče domény v sieti. Preto sa nepodarí replikáciu skupinovej politiky v adresárovej službe Active Directory a nebude možné na úpravu skupinovej politiky vrátiť tieto nastavenia.

Scenár č.1 - Ak spustíte domény radič diagnostický nástroj (DcDiag.exe), dostanete chyby, ktoré sú podobné pre Windows 2000 Sever a pre systém Windows Server 2003:
Scenár č.2 - Ak spustíte domény radič diagnostický nástroj, dostanete chyby, ktoré sú podobné pre systém Windows 2000 Server a Windows Server 2003:

Vlastnosti

ID článku: 839499 - Posledná kontrola: 23. apríla 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Server
Kľúčové slová: 
kbmgmtservices kbfileprintservices kbgrppolicyprob kbregistry kbtshoot kbprb kbsmbportal kbmt KB839499 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:839499

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com