Dosya paylaşımları veya bir etki alanı denetleyicisinde Grup İlkesi ek bileşenlerini açamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839499 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Dosya paylaşımları veya Grup İlkesi ek bileşenleri Windows Server 2003 etki alanı denetleyicisi veya Windows 2000 Server etki alanı denetleyicisinde açamıyor. Etki alanı denetleyicisine yerel olarak oturum açma ve etki alanı denetleyicisi üzerindeki paylaşımlar açmayı denerseniz, yinelenen parola istemi alırsınız ve paylaşımları açılamıyor. Kayıt defterini değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.


Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı değiştirmek ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kendi sorumluluğunuzdadır kayıt defterini değiştirin.

Belirtiler

Senaryo 1 – sunucu ileti bloğu (smb) imzası iş istasyonu hizmetinin bir etki alanı denetleyicisinde devre dışı bırakılır, ancak smb imzalama aynı etki alanı denetleyicisinde Sunucu hizmeti için gereklidir
Senaryo 2 - smb imzalama dışıdır Sunucu hizmeti bir etki alanı denetleyicisinde ancak smb imzalama aynı etki alanı denetleyicisinde iş istasyonu hizmeti için gerekli

Çözüm

Bu davranışı gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:

Bu resmi kapatBu resmi aç
2677786
Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımları içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Sonra bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme kayıt defteri hakkında daha fazla bilgi için bkz. Nasıl yedekleme ve Windows XP'de kayıt defterini geri yükleme.

Adım 1 - kayıt defterini değiştirme

Adım 2 - sunucu hizmetini ve iş istasyonu hizmetini yeniden başlatın.

Adım 3 - güncelleştirme Sysvol paylaşımı

Adım 4 - smb ilke ayarlarını ayarlama

Adım 5 - Grup İlkesi güncelleştirme yardımcı programı çalıştırın.

6. Adım - uygulama olay günlüğüne bakın

7. Adım - kayıt defteri değerlerini denetleyin

8. Adım - İlke Sonuç kümesi (RSoP) ek bileşenini kullanarak ilke ayarlarını imzalama smb denetleyin

Ek kaynaklar

smb imzalama ayarları iş istasyonu hizmeti ve Sunucu hizmeti için birbiriyle çelişen Bu davranış oluşur. Etki alanı denetleyicisi bu şekilde yapılandırdığınızda, iş istasyonu hizmeti etki alanı denetleyicisine etki alanı denetleyicisinin Sysvol paylaşımına bağlanamıyor. Bu nedenle, Grup İlkesi ek bileşenleri başlatılamıyor. Ayrıca, smb imzalama ilkeleri varsayılan etki alanı denetleyicisi güvenlik ilkesi tarafından ayarlarsanız, sorun ağdaki tüm etki alanı denetleyicilerini etkiler. Bu nedenle, Grup İlkesi Active Directory dizin hizmeti çoğaltma başarısız olur ve bu ayarları geri almak için Grup İlkesi'ni düzenlemek mümkün olmayacaktır.

Senaryo 1 - etki alanı denetleyicisi Tanılama Aracı (DcDiag.exe) çalıştırıyorsanız, bu Windows Server 2003 ve Windows 2000 sunucu için aşağıdakine benzer bir hata alırsınız:
Senaryo 2 - etki alanı denetleyicisi Tanılama Aracı çalıştırırsanız, Windows Server 2003 ve Windows 2000 Server için aşağıdakine benzer bir hata alırsınız:

Özellikler

Makale numarası: 839499 - Last Review: 23 Nisan 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmgmtservices kbfileprintservices kbgrppolicyprob kbregistry kbtshoot kbprb kbsmbportal kbmt KB839499 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839499

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com