Düzeltme: Ses kayıttan çalma çoklu ortam uygulamasında istenmeyen sesler içerir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839562 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru

Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Sık mixerSetControlDetails() işlev çağrıları yapan bir çoklu ortam uygulaması oluşturduktan sonra sonuç ses akışı çalınan dosyası istenmeyen sesler içeriyor olduğunu fark edebilirsiniz. Örneğin, kısa popping veya sesler tıklatarak duyuyor.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  24-Mar-2004 22:10 5.1.2600.1366  1,897,472 Ntkrnlmp.exe   
  24-Mar-2004 22:11 5.1.2600.1366  1,953,280 Ntkrnlpa.exe   
  24-Mar-2004 22:11 5.1.2600.1366  1,925,632 Ntkrpamp.exe   
  25-Mar-2004 00:54 5.1.2600.1366  2,049,408 Ntoskrnl.exe  

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra kayıt defteri temizleme sıklığını değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager
 3. Düzen menüsünde, Anahtar Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Yapılandırma Yöneticisi anahtar adı:
 4. Yapılandırma Yöneticisi anahtarı'nı tıklatın.
 5. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: RegistryLazyFlushInterval
  Veri türü: REG_DWORD
  Sayı tabanı: ondalık
  Veri değeri: kayıt temizlenemedi gerçekleşmesini istediğiniz sıklığı Time in seconds . Varsayılan değer 5'tir.
 6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Özellikler

Makale numarası: 839562 - Last Review: 2 Haziran 2006 Cuma - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Platform Software Development Kit - Ocak 2000 Sürümü, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows XP
  • the operating system: Microsoft Windows XP SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbbug kbfix kbqfe kbhotfixserver KB839562 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839562

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com