SMS 2003 Ağ İzleyicisi yardımcı programını kullanarak bir uzak bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda "Belirtilen ağ geçersiz" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839642 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Ağ izleyicisi yardımcı programını kullanarak bir uzak bilgisayara bağlanmaya çalışırken, ağ izleyicisi aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Belirtilen ağ geçersiz: \\ RemoteComputerName RemoteComputerMACAddress hata 0x80070005
Not Bu iletideki RemoteComputerName uzak bilgisayarın adını ve RemoteComputerMACAddress ortam erişim denetimi (MAC) adresini uzak bilgisayarın.

Neden

Bu sorun, bilgisayarınızda, Service Pack 2 (SP2) Windows XP'ye yükselttikten sonra oluşur. Sorun, yeni güvenlik ayarları Windows XP SP2'yi tanıtan nedeniyle oluşur. Bu ayarlar, bazı bilgisayar ve uzak bilgisayar arasındaki iletişimi engeller.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version Size    File name
  -----------------------------------------------------
  07-Apr-2004 17:50 2.0.0.0 2,332,869 Smsupdate.exe

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra aşağıdaki hata iletisini alırsanız, en son ağ izleyicisi sürücüsü uzak bilgisayarda yükleyin:
Ağ izleyicisi, REMOTE ağ izleyicisi Sürücüsü'den daha yüksek güvenlik ayarlarıyla şu an çalışıyor. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, REMOTE ağ izleyicisi sürücüsünü güncelleştirin. (0x800407d0).
Ağ izleyicisi sürücüsü SMS 2003, Windows XP tabanlı bir istemcide güncelleştirmek için <a0></a0>, Windows XP SP2'yi yükleyin. Windows XP SP2'in en son ağ izleyicisi sürücüsü var.

Windows XP SP2 hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;windowsxpsp2
Bu makalede kullanılan terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 839642 - Last Review: 24 Temmuz 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Systems Management Server 2003 Enterprise Edition, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbdownload kbfix kbbug kbsmstopazfix KB839642 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839642

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com